Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 10:15 Bu haber 748 kez okundu
 
AK Partide Kongreler Ağustos Sonunda Başlıyor.
NABIZ Haberi
AK Partide Kongreler Ağustos Sonunda Başlıyor.

Bilindiği üzere yeni kurulan partiler il başkanlarını belirliyor. Dün itibariyle DEVA Partisi il başkanlığı ve Kurucu üyeleriyle ilgili dün Ankara'da yüz yüze görüşmeler gerçekleşti .Gümüşhane’ye kim il başkanı olacak merak konusu. Ankara’ya çağrılan kişilerin isim listesine ulaştık. Bakalım 3 kişiden kim il başkanı olacak.

AK Partide ilçe kongreleri bilindiği üzere pandemi nedeniyle ertelenmişti. Ağustos ayı sonu itibariyle AK Partide ilçe kongreleri başlayacak.. Gümüşhane AK Parti il başkanlığı seçim takvimini AK Parti Genel Merkezine sundu. Genel merkezin onayı alındıktan sonra ilçe teşkilatlarının seçim tarihleri açıklanacak. Gümüşhane’de en çok merkez ilçe başkanlığı konuşuluyor. Merkez ilçe başkanlığı için henüz aday olan kimse çıkmadı. Bakalım eskiden olduğu gibi merkez ilçe başkanlığı ve ilçe başkanlıkları için çok sayıda aday adayımı çıkacak, yoksa eski ilgi olmayacak mı?

 AK Parti il başkanlığını merkez ilçe ve ilçe kongreleri yapılmadan konuşmanın çok anlamı yok. Lakin Pandemi sürecinden önce Gümüşhane koordinatör ü Rize milletvekili Muhammet Avcı,  AK Parti mevcut başkanı Celalettin Köse ile devam kararı almıştı. Anlaşılan o ki il başkanı Celalettin Köse bey devam edecek. Şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz. İlçelerde ise bizim öğrendiğimiz kadarıyla 2 ilçe başkanlığında aynı isimler görev almayacakmış. Bakalım AK Partide seçim tarihleri açıklanınca nasıl bir gelişme yaşanacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Partide, Kongreler, Ağustos, Sonunda, Başlıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı