Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 10:44 Bu haber 1683 kez okundu
 
AK Partiden Kimler Gidecek?
NABIZ Haberi
AK Partiden Kimler Gidecek?

 

Toplumsal yaşamı tehdit eden koronavirüs vakalarının azalması ve normale dönüşün başlamasıyla birlikte siyasi faaliyetlerde de hareketlilik başladı.

AK Parti hükümetlerinde Başbakanlık yapmış Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi ve yine AK Partide uzun süren bakanlık yapmış Ali Babacan’ın kurduğu Deva Partisi Gümüşhane’de teşkilatlanma sürecini başlattı. Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek partisinde il başkanı ve ilçe başkanı hemen hemen belli olurken özellikle AK Partide il başkanlığı yapan iki ismin Gelecek partisinin saflarında olup olmayacağı merak konusu olurken yakın bir tarihte nasıl bir yol izleneceği ve bu iki ismin hangi saflarda olacağı gün yüzüne çıkmış olacak.

Deva Partisinde teşkilatlanma için belirlenen isimler ile istişare aşamasına gelindiği bilgisine ulaşıldı.AK Partide yine uzun zaman hizmet etmiş ve şehrin herkesim tarafından iyi tanınan 2 işadamı ile yine gözde mesleklerden olan bir meslek dalında 1-2 kişiyle yakın temasın olduğu ve bu temaslar sonrasında ise Deva partisinde il başkanlığının da şekilleneceği konuşuluyor. Bakalım bu iki partide Gümüşhane'de kimler AK Partide kalacak kimler gitmiş olacak?

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Partiden, Kimler, Gidecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı