Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 11:00 Bu haber 4812 kez okundu
 
AK Partinin Kürtün Kongresi Karıştı
SİYASET Haberi
AK Partinin Kürtün Kongresi Karıştı

AK Partinin Kürtün’de gerçekleştirilen olağan kongre karıştı, vekiller salonu terk etti.

AK Partinin Kürtün Kongresi Karıştı

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Kürtün ilçesinde gerçekleştirilen kongre karıştı. Gümüşhane İl Başkanı ve milletvekilleri oylama sonucunu beklemeden salonu terk etmek zorunda kaldı. Kürtün kongre öncesi parti yönetiminden Özer Yılmaz ilçe başkanlığı adaylığını açıklayarak seçim çalışmalarına başladı. Gümüşhane il başkanlığı ve milletvekilleri ise Yücel Yusufoğlu’nu aday gösterdi. Seçim süreci boyunca delegelere Yusufoğlun’u destekleyici mesajlar atılması ve seçimin demokratik bir ortam yapılmadığını öne süren Özer Yılmaz, seçim sırasında disiplin kuruluna sevk edildiğini öğrenince tepki gösterdi. Gösterilen tepkilere vatandaşlarda katılınca il başkanı ve milletvekilleri salonu terk etmek zorunda kaldı.

‘Davaya İhanet Ettiler’

AK Parti Kürtün ilçesi adayı Özer Yılmaz yaşanılan olayları gazetemize anlattı. Yılmaz, “Davasının arkasında duran, sizin dediklerinizi yapmayan ve aday olan beni disipline sevk ediyorsunuz. 400 delegenin tamamı katıldı. Bize hiç kimse disiplin olaylarının hiç birini söylemediler. Bu da yetmezmiş gibi il başkanımız Kürtün’e gelip adaylarını tanıtıyorlar. Delegelere sürekli mesajlar atılıyor. Adayımız Yücel Yusufoğlu’dur diye bilgi mesajları atılıyor. Buna rağmen vatandaşlar seçimi bizim alacağımıza kanaat getiriyordu. Yücel beyin konuşmasının ardından alkış almaması olayı kopardı zaten. Bu olaydan sonra seçimi alacağımız netleşti” diye konuştu.

Yılmaz, “Evraklarımızı teslim ettik, bir saate yakında kontrol ettiler.  Bende dersimi iyi çalışmıştım, evraklarımda herhangi bir hata bulamadılar. Buna rağmen bana Artvin milletvekili Erkan Balta bizi disipline sevk edildiğimizi söyledi. Disipline sevk edilmek için bir suç işlemedik. Son on beş gündür karşı taraf bizi çok tahrik etti. Bizde neden disipline sevk edildiğimizi sorduk.  Sonra okurum falan dediler. Bu söylem üzerine vatandaş ayaklandı. Bu nasıl bir demokrasi anlayışı denildi. Bende tepkimi dile getirdim ve oy kullanılmaya başlanmadı il başkanı ile vekiller orayı terk etti” dedi.

Genel merkezle görüşüp durumu anlattığını belirten Yılmaz, “Ortak bir aday çıkaralım biz çekilebiliriz dedim. Davaya ihanet eden takımı, belediye seçimlerinde karşı tarafa çalışanları parti bünyesine almayın dedim. Ben bu konuyu ilk vekillere ilettiğimde bana davaya ihanet edenler bir daha partiden içeri giremez dedi. Biz bu dava uğruna çile çektik, onların yaptığı ayak oyunlarıyla partime küsecek değilim” şeklinde konuştu.

‘Güllük Gülistanlık Değil’

Yılmaz sözlerini şu şekilde tamamladı;

 “Biz yerel seçimlerde 12 tane belediye kaybettik. Her şey güllük gülistanlık değil. Bana son üç gündür çekil dediler. Artık gençlerin önünü açmak lazım, yeni bir nesil geliyor, bu neslin görev alması gerekiyor. Biz bunları savunduk. Olaylardan sonra biz dışarı çıktık, vatandaşlarımızda bizi bağrına bastı.  Ben bu davaya bir kez daha bağlandım” dedi.

 

Başkan Köse tebrik etti

Ak Parti İl Başkanı Celalettin Köse sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında Kongre sonrası Başkanlığa getirilen Yusufoğlu’na “İlk günkü aşkla, inandığımız yolda coşku ve heyecanla başladığımız İlçe kongrelerimizi bugün yaptığımız Kürtün İlçe kongremizle bitirdik. Kürtün İlçe Başkanımız Yücel Yusufoğlu’nu ve yönetim kuruluna seçilen değerli arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Hayırlı olsun” mesajında bulundu..

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Partinin, Kürtün, Kongresi, Karıştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı