Haber Detayı
02 Ekim 2020 - Cuma 09:28 Bu haber 2065 kez okundu
 
AK Partinin Kürtün kongresi ve parti içi demokrasi
NABIZ Haberi
AK Partinin Kürtün kongresi ve parti içi demokrasi

Ak Partinin Kürtün ilçe kongresi çok yanlış bir kongre olmuştur. Kongreler demokrasi ortamlarıdır. Kürtün kongresi ise Anti demokratik bir ortamda olmuştur. Seçimi kazanması muhtemel bir adayı yalan üreterek kongreye sokmamak ne demektir. Seçimi kazanması muhtemel bir adayı seni disipline sevk ettik diyerek kongreye sokmayan Artvin milletvekili ile bu ayıbı seyreden Gümüşhane milletvekilleri önümüzde yapılacak olan Kürtün seçim sonuçlarına dikkat etsinler. Bakalım kazandılar mı yoksa kaybettiler mi.

Bunu şunun için söylüyoruz. Rize’nin Ardeşen ilçesinde de iki liste çıktı. Teşkilat genel başkan yardımcısı Muhammet Avcı teşkilatların babası sayılan Hayati Yazıcı ikinci listeyi çekilmeye ikna edemedi. Divan başkanı ikinci listeyi kongreye sokmak istemedi. Hayati bey müdahale etti. Öyle şey olmaz girecek dedi. İki liste yarıştı ve ikinci liste kaybetti.

Dargınlık küskünlük olmadan kongre bitti. Size göre kim kazandı, kim kaybetti. Dememiz o ki yaşanan o olaya Gümüşhane milletvekilleri müdahale edebilirlerdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Partinin, Kürtün, kongresi, ve, parti, içi, demokrasi,
Yorumlar
Haber Yazılımı