Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 09:02 Bu haber 3952 kez okundu
 
Aslan, Geri mi Dönüyor?
8 Yıl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yapan İsrafil Aslan, Mahkemeden Yürütmeyi Durdurma Kararı Almasıyla, Görevine Geri Dönebilme Kapısını Araladı.
DİĞER Haberi
 Aslan, Geri mi Dönüyor?

 

2012-2019 yılları arasında Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini yürüten İsrafil Aslan, görevinden alınmasından sonra başvurduğu mahkemede yürütmeyi durdurulması kararı çıktı. Müdürlük görev süresinde Gümüşhane’ye 147 milyon yatırım getiren Aslan’ın görevin tekrar döneceği konuşuluyor.

Aslan görev süresi içerisinde kente birçok yatırım yapılmasını sağlamış, başta Gümüşhanespor stadyumu olmak üzere ilçede ki birçok stadyumuna projeler yapılması için somut adımlar atmıştı. Aslan döneminde şehre 147 milyon yatırım kazandırılmıştı.

Ne Olmuştu

Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Spor Genel Müdürlüğü Gençlik ve spor İl Müdürlüğü’ne bağlandığı dönemde, Gümüşhane’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini yürüten İsrafil Aslan araştırmacı kadrosuna alınmıştı. Aslan’ın görevden alınmasıyla, Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne Mücahit Atalay görevlendirilmişti.

Olay Mahkemeye Taşındı

İsrafil Aslan görevden alınmasından sonra konuyu mahkemeye taşımıştı.  Edinilen bilgiye göre, Aslan tarafından mahkemeye taşınan olay Erzincan idari mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. İdari mahkemeni verdiği kararla Aslan görevine geri gönderildi. Verilen karar 1 ay içerisinde uygulanmak zorunda. 7 iş günü içerisinde ise bakanlık bu karara itiraz etme hakkına sahip. Karar istinat mahkemesine taşınabilir.

Aslan Görevine Geri Dönebilir

Mahkemenin verdiği yürütme kararı Gümüşhane’yle ilgili olduğu için İsrafil Aslan mahkemenin aldığı kararla istersen en kısa sürede görevine tekrar dönebilir.  Tekrar görevine dönmesi konuşulan Aslan’ bakanlığın vereceği karar merakla bekleniyor. Bakanlık tarafından verebilecek diğer bir karar ise Aslan’ın Ankara’da görevlendirilmesi.

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanlığı İsrafil Aslan’a il müdürlüğü boşta olan Antalya, Muğla ve Tunceli illerini teklif edebilir veya Ankara’da kariyer uzmanlığına atanabilir. 

2577 sayılı kanunun 27.maddesi gereğince;

“Yürütmenin durdurulması istemleri hakkında verilen kararlar; Danıştay dava dairelerince verilmişse konusuna göre İdari veya Vergi Dava Daireleri Kurullarına, bölge idare mahkemesi kararlarına karşı en yakın bölge idare mahkemesine, idare ve vergi mahkemeleri ile tek hakim tarafından verilen kararlara karşı bölge idare mahkemesine kararın tebliğini izleyen günden itibaren yedi gün içinde bir defaya mahsus olmak üzere itiraz edilebilir. İtiraz edilen merciler, dosyanın kendisine gelişinden itibaren yedi gün içinde karar vermek zorundadır. İtiraz üzerine verilen kararlar kesindir”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Aslan,, Geri, mi, Dönüyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı