Haber Detayı
29 Aralık 2020 - Salı 09:33 Bu haber 3218 kez okundu
 
Ateş, İYİ Tutuştu.
MHP’li İl başkanı Nadim Aydın’dan, İYİ Parti İl Başkanı Ali Ateş’e Ağır Eleştiri
SİYASET Haberi
Ateş, İYİ Tutuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane İl Başkanı Nadim Aydın, İyi Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş’in son günlerde yaptığı açıklamaları sert bir dille eleştirdi.

MHP İl Başkanı Nadim Aydın gerçekleştirdiği yazılı açıklamada,  İYİ Partili Ali Ateş’in yerel bir gazeteye yaptığı açıklamayı eleştirdi.  MHP’li Aydın, “Yerel gazeteye yaptığı açıklama akıllara şu ata sözünü getirdi. Bir söze bakarım söz mü diye, birde söyleyene bakarım adam mı diye, benim liderimin, Ülkücülerin liderinin, Türk Dünyasının liderinin kursağına haram lokma girmemiş dürüstlük abidesi ülkücülerin abisi kimsesizlerin tek dayanağı olan Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’ ye laf etmek için önce güzel bir abdest alman gerekir, daha sonra Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’ ye laf etmek için yalanın, yanlışın olmayacak, kırığın olmayacak, kursağında haram lokma olmayacak hülasa adam olacaksın” dedi.

MHP’li Aydın sözlerine şöyle devam etti;

“Milliyetçi Hareket Partisinden kopuş sürecini anlatan ve yıllarca ülkücü hareketi iktidar yapmak için uğraştıklarını fakat Bahçeli’nin iktidar olmak istemediğini yazmış tutuştu Ateş, Galip ERDEM diyor ki; “Biz bir grup ülkücü arkadaş bir araya geldik hedefimiz davayı dağın zirvesine çıkarmaktı, çalıştık, çabaladık dağın zirvesine çıktık fakat bir şeyi unutmuştuk, baktık ki zirveye davayı değil de kendimizi çıkarmışız”, tutuştu ateş yıllarca çöreklendiğiniz partide hep kendinizi zirveye taşıdınız davayı dağın eteklerinde bıraktığınız için iktidar olamadık, siz gidince davayı zirveye taşımaya ant içmiş arkadaşlar iş başına gelince iktidarın yolu açılmıştır. Kendi çıkarlarınız için partiyi bölüp partiye zarar vermek için gittiğiniz yerde Milliyetçi Hareket Partisini yok etmeye çalışmanıza rağmen sizi iyi tanıyan Gümüşhaneli vatandaşlarımız ve dava arkadaşlarımız size gereken cevabı, bize de gereken desteği vermişlerdir. Partimize destek verenlerden Allah (c.c) razı olsun, derdi davayı zirveye taşımak olan ülküdaşlarımızla davayı Gümüşhane de zirveye taşıdık ve de 2023 yılında ise taçlandıracağız. Tutuşmuş Ateş, madem Dr. Devlet BAHÇELİ iktidarınızı engelliyordu, iktidar olmanızı istemiyordu, yakamızdan düştünüz parti kurdunuz önünüzü kesen mi var ? iktidar istiyorsunuz  dostlarınızla gizli gizli anayasa yapıyorsunuz, Salı pazarında vekil alıp veriyorsunuz, seçimlerde destek veriyorsunuz, bir ihanet masası daha kurun siz seçim desteğinde sıranızı savdınız sıra bizde deyin masanın etrafında oturan dostlarınız sizi desteklesinler iktidar olun bu kadar basit. Bak tutuşmuş Ateş, Milliyetçi Hareket Partisi ne yolundan nede davasından sapmayı bırak zerre kadar taviz vermemiştir. Dün Başbuğumuz ne demişse, bugün Liderimiz onu demektedir, dün başbuğumuz ne yapmışsa bugün Liderimiz onu yapmaktadır”

Başbuğ Alpaslan Türkeş’in bir sözünden alıntı yapan Aydın, “Milliyetçi Hareket Partisinden başka partide ben ülkücüyüm demek Yahudi dükkanına asılmış besmeleye benzer” gittiğin yerin söylemlerini söyle, Doğu Türkistan da bizim meselemiz, diğer dış Türklerde bizim meselemiz, kızıl elmada, turanda ülkücülerin meselesidir. Bak iyi tutuşmuş Ateş hedefi kızıl elma ve turan olan  insanlar Nizam­-ı Alem İ’lay-ı Kelimetullahı hakim kılmak için  bir yola çıktılar. Bunu engellemeye çalışan partilerle birlikte hareket edenlerin bu konuda konuşma hakkı kalmamıştır. Bak iyi tutuşmuş ateş Genel Başkanımızın devlet adamlığı size bir gömlek fazla gelir. Devlet adamlığı öngörüye sahip olmayı gerektirir. Baktığı zaman dağın ardını görür. Sizin gibi pense ve kablo değil” dedi.

MHP Gümüşhane İl Başkanı Nadim Aydın açıklamalarına şöyle devam etti;

“İyi tutuşmuş Ateş eğer ülkücülük ticaret için değil de dava adamlığı ve dava için yapmış olsaydın Başbuğu anlasaydın kitaplarını okusaydın anlardın ama gafile kelam nafile kelamdır. Bak iyi tutuşmuş ateş.  Başbuğum şöyle diyordu; ‘Bizim kısa, orta ve uzun vadeli hesaplarımız vardır. Bunlar kısa vadede elli yıl, orta vadede yüz yıl, uzun vadede yüzeli yıllık hesaplardır’. Kısa vadeli yani elli yıllık hesaplarımız, Milli devlet, Güçlü İktidar yani Devlet milli iktidar güçlü olacak oldumu oldu, bak iyi tutuşmuş Ateş tankın, topun, uçağın üzerindeki asker bozkurt işareti yapıyor, sorulan hedefiniz neresi sorusuna, hedef kızıl elma diyor. Terörün ve fetönün kökü kazılıyorsa devlet milli olmuştur demektir. Artık yüzde elli nokta bir oy alan parti iktidar oluyorsa iktidar güçlü demektir. Milliyetçi Hareket Partisinin kuruluşunun ellinci yılında Başbuğumuzun başlattığı ve liderimizin takip ettiği kısa vadeli yani elli yıllık hesap tutmuştur. Yüzyıllık hesapta da kızıl elma var demektir. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, İçişleri ve Dış işleri bakanları hedef kızıl elma diyorsa orta vadeli hesapta yolda demektir. Uzun vadeli hesap olan Turan da yakındır demektir. Ama sizde anlayacak kafa varmı onu bilmiyorum. 15 Temmuz dan sonra iki genel başkanın imzaladığı Nizam-ı Alem İ’lay-ı Kelimetullah yani Allah’ın nizamını yeryüzüne yayma yoluna parke taşlarını döşemeye devam edeceğiz, siz ve zillet ittifakınıza rağmen, bak iyi tutuşmuş Ateş bir kere satan yine satar, sözlerim size, yalan yanlışla yanılttığınız seçmene hiçbir sözüm yok, yuvalarına dönmek isteyenlere kapımızda gönlümüzde sonuna kadar açık, yoksa Gümüşhane de sevenleri olan İsmail KONCUK ve Ümit ÖZDAĞ’ların istifası sizi zor duruma mı soktu sizin yanlış yolda olduğunuzu söylemeleri zorunuza mı gitti, yoksa Dr. Devlet BAHÇELİ’ye attığın iftiranın aynısını onlara damı atacaksın, iktidar olacaktınız da Ümit Özdağ ve İsmail Koncuk mu engelledi. Yok iyi tutuşmuş Ateş yok, oy verip seçtirdiğiniz başkanların yaptıkları zorunuza mı gidiyor? Seçmeninize hesap veremiyor musunuz? Zor işiniz zor iyi tutuşmuş Ateş güneş balçıkla sıvanmıyor, size tavsiyem tekrar yuvaya dönmek isteyen kardeşlerimize takoz olmayın, söz gümüşse sükut altındır, unutma” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ateş,, İYİ, Tutuştu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı