Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 11:01 Bu haber 861 kez okundu
 
Başkan Ağaç Gümüşhane’nin Sahipsizliğine Dikkat Çekti
DİĞER Haberi
Başkan Ağaç Gümüşhane’nin Sahipsizliğine Dikkat Çekti

Cumhuriyet Halk Partisi Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç Gümüşhane’nin her alanda sahipsiz kaldığını ve yetkililerin sorunların çözümünde ilgisiz kaldıklarını yazılı bir açıklamayla dile getirdi.

Başkan Ağaç açıklamasında; “İlimizde gördüğümüz, tespit ettiğimiz veya bizlere iletilen; sıkıntıları, sorunları kamuoyu ile paylaşarak ilgili ve yetkililerin dikkatlerini çekmek, kamuoyunu bu konuda bilinçlendirmek ve sorunun çözülmesine katkıda bulunmak istiyoruz.

Torul’a bağlı Budak köyümüz var; Cengiz inşaatça yürütülen tünel ve yol açma çalışmaları sırasında kullanılan patlayıcılar ve arazide meydana gelen tahribat sonucu; bu köyümüz; yüzlerce yıldır kullandığı su kaynağını kaybetmiş ve aylardır susuz durumda. Bölgede yaşayan halkın su ihtiyacı Cengiz İnşaatın tankerleri ile karşılanmaya çalışılıyor. Bu çağda en doğal insan hakkı olan sudan insanların mahrum edilmesi kabul edilecek bir şey değil. Yetkilileri ne yapıp edip bir an önce sorunu kalıcı olarak çözmeye davet ediyorum.

İl Belediyesinin şirketinde, dolayısı ile; aslında belediye çalışanı olan yüzlerce insana (400 civarı); birkaç aydır düzenli ücret ödemesi yapılamıyor. Ekonomik olarak milletçe zaten büyük sıkıntılar yaşadığımız günlerde; çalışanların emeklerinin karşılığını bile ödemekten aciz bir yönetim anlayışı görüyoruz. Sayın Başkan; maden maaşları bile ödeyemeyecektin, niye bu insanları istihdam ettin, bu insanlara niye umut verdin? Pek çoğu belki de kendi gelecekleri için maaşlarına güvenerek kredi kullandı. Şimdi bu insanlar ne yapacak, nasıl idare edecek diye düşünmüyor musunuz?

CHP’li Belediyelerimizin yöre insanlarına, yani halka hizmeti sürdürebilmek için ihtiyaç duydukları borçlanma isteklerini Meclis çoğunluklarını kullanarak reddeden AKP ve MHP anlayışına biz artık alıştık. Gümüşhane’de bütün Belediyeler ya AKP ya da MHP’de. Yani hükümet ortaklarının partilerinden. Hadi bizleri düşman gibi görüp engellemek için her şeyi yapıyorsunuz, bari kendi belediyelerinizi bu ekonomik açmazdan kurtarın, para kaynak yok mazeretine sığınmayın, kaynak yaratın. Bütün sözde projeleriniz hikâye oldu, yıllardır devam eden yatırımlar ve işlerde hiçbir ilerleme yok, sadece musluklardan su akıyor, bir de çöpler yalap şalap toplanıyor o kadar. Başka dişe dokunan bir hizmet varsa buyurun ortaya koyun. Yok yapamıyoruz diyorsanız; beceremiyoruz deyip; özür dileyin ve o koltukları terk edin. Hiçbir mazeret başarısızlığın yerini tutamaz.

Oyları almak için bol keseden attınız, bir sürü tutamayacağınız sözler verdiniz, oy kaygısı ile çok fazla insanı işe aldınız ama; üretmeyen, kaynak yaratmayan bir yerel yönetim anlayışı ile bu işi ne kadar “sürdürebilirizi” hiç düşünmediniz.

Yazık bu ülkeye, bu ile ve bu insanlara” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Ağaç, Gümüşhane’nin, Sahipsizliğine, Dikkat, Çekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı