Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 10:32 Bu haber 1690 kez okundu
 
Bu Desteğe İhtiyacımız Vardı
Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü Vatandaşlara Çağrıda Bulanarak Psikososyal Desteği Verileceğini bildirdi.
SAĞLIK Haberi
 Bu Desteğe İhtiyacımız Vardı

Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü vatandaşların evlerinde kalmaları gerektiğini vurgulayarak, ‘Evlerde kalmanız sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı için hayati derecede önemlidir. Lütfen zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayınız. Salgın nedeniyle stres, kaygı gibi hissettiğiniz duygular ve süreç içerisinde vermiş olduğunuz tepkiler normal tepkilerdir’ denildi.

Önlemler Artıyor

Hayvanlar arasında yaygın olan büyük bir virüs grubu olmakla birlikte hayvanlardan insanlara da bulaşabilmektedir. 2019 yılının Aralık ayında Çin'in Wuhan kentinde ilk kez görülen koronavirüs salgını kısa sürede tüm dünya ülkelerine yayıldı ve tehlikeli boyuta ulaştı. Binlerce insanın ölmesine neden olurken her geçen gün de vaka sayısı giderek artıyor. Tüm ülkeyi saran virüse karşı birçok önlemler alınmaya devam ediliyor. Gümüşhane’de alınan önemlerin sayısıda giderek artırılıyor. Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü ise son olarak vatandaşlara çağrıda bulunarak, Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan Psikososyal Destek Merkezi aracılığı ile hafta içi her gün 09.00-17.00 saatlerinde hizmette bulunacağını bildirdi.

Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Evlerde kalmanız sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı için hayati derecede önemlidir. Lütfen zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayınız. Salgın nedeniyle stres, kaygı gibi hissettiğiniz duygular ve süreç içerisinde vermiş olduğunuz tepkiler normal tepkilerdir. Bu duyguları yalızca sizler değil, vatandaşlarımızın çoğunluğu hissetmektedir. Bu duygularla baş edemediğinizi düşündüğünüzde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan psikososyal destek merkezi aracılığı ile hafta içi her gün 09.00-17.00 saatlerinde, İl Merkezi, Torul ve Kürtün İlçelerinde yaşayan vatandaşlarımız 0535 685 91 46 numaralı telefondan, Kelkit İlçesinde yaşayan vatandaşlarımız 0535 898 91 46 numaralı telefondan, Şiran ve Köse İlçelerinde yaşayan vatandaşlarımız ise 0534 512 91 46 numaralı telefondan konun uzmanı psikolog ve sosyal çalışmacılardan destek alabilirler” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Bu, Desteğe, İhtiyacımız, Vardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı