Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 09:33 Bu haber 1716 kez okundu
 
Çiçek’in İstifa Açıklamasına Başkan Olgun Cevap Verdi
SPOR Haberi
Çiçek’in İstifa Açıklamasına Başkan Olgun Cevap Verdi

 

Gümüşhanespor’da kulüp başkanlığına Vahit Olgun’un seçilmesinden sonra ekonomik ve yönetimsel sıkıntılar çözülmeye başlandı.  Yapılan yeni transferle birlikte taraftarları umutlandıran Gmüşhanespor’da yönetim belirlenmesinden sonra küçük bir kriz yaşandı.

Daha önce Hakan Arslan’ında yönetiminde bulunan ve bir dönemde başkanlık görevinin verildiği konuşulan GİAD Başkanı Erdal Çiçek, mevcut kulüp başkanı Vahit Olgun’un yönetiminde de kendine yer bulmuştu.  Gümüşhanespor Kulüp Başkanı Vahit Olgun’un yönetimini belirlenmesinden memnun olmayan GİAD Başkanı Erdal Çiçek,  yönetimi topa tutarak sosyal medyasından yaptığı açıklamayla Gümüşhanespor’da ki görevinden istifa ettiğin açıkladı.

Hakan Arslan döneminde kulüp başkanlığında adı geçen Erdal Çiçek’in, kulüp binasında kendisine verilen sözlerin tutulmadığından yakındığı konuşuluyordu.  Geçmiş dönemde yapılan istişarelerden sonra kulüp başkanlığı için GÜDEF Başkanı Vahit Olgun isminde karar kılınmıştı. Yapılan kongre sonrası ise seçime tek listeyle giren Olgun, kırmızı beyazlı ekibin yeni başkanı olmuştu. Başkan Olgun kısa sürede takımı toparladı, transfer yasağını kaldırdı ve yeni transferle takıma lige katılmasını sağladı. Bu süre zarfından yeni yönetimde bulunan GİAD Başkanı Erdal Çiçek sosyal medya hesabında yaptığı eleştirel paylaşımla istifasını açıkladı.

Çiçek’in İstifa Açıklaması

GİAD Başkanı Erdal Çiçek sosyal medya hesabından şu açıklamaları yayınladı;

“Öncelikle tüm Gümüşhane kamuoyunun bilmesi gerektiğine inandığım için yazıyorum. Şahsım adına Gümüşhanespor kulübü ile hiç bir bağlantım kalmamıştır. Çok şükür sevdamız yolumuz hiç bir zaman şaşmadı, yola çıktığımız dostlarımızı hemşerilerimizi yolda bulduklarımıza değiştirmedik. Yüce rabbimden başka kimseye boynumuzu eğmedik, ne iş ne aş nede müdürlük nede birilerinin adamı olduk. Her zaman kendi iradem olmuştur.  Çok şükür 28 yıldır kendi işimin askeriyim, hiç kimseden istemedik nede bu kulüp den almaya geldim. Her zaman vermeyi kendimde borç bildim, kimsenin parasıyla padişahlık yapmadım. Hep alnımın terini silip verdim. İki dönem yönetim kurulumda bulundum. Benim bu 3 dönemem de ne mahkeme ne yargı gördüm  Çiğ yemedim karnım aftırmaz kapalı kapılar ardında dönen dolaplara da ışık tutmam. her zaman önceliğim Gümüşhane ve Gümüşhanespor olmuştur. Kendi iradem olmayan kimlere neler verildiğini,  kimlerden neler alındığını bilmediğim bir yönetim anlayışında olma şansım hiç yok olmadı, olmayacak da. Saygılarımla padişahım sen çok yaşa diyen iradesi olmayan, bir yönetim kurulunda asla olmak istemem zaman her şeyin ilacıdır.”

GİAD Başkanı Erdal Çiceğin sosyal medyasında yaptığı açıklamaya Gümüşhanespor kulüp Başkanı Vahit Olgun’dan yanıt geldi.

Gümüşhanespor Kulüp Başkanı Vahit Olgun ise şu açıklamaları yayınladı;

“Öncelikli olarak içinde bulunduğun tüm dönemlerde ne kadar ödedinse onu da açıkla kamuoyu bilsin bizim dönemimizde Niğde’ de bir yemek yedirmişsin takıma 975 lira onunda bağış makbuzunu istemişsin iban verirsen tez zamanda iade ederiz. Zannediyorum tek derdin unvan almakmış görev dağılımından sonra büyük şok yaşadığın ortaya çıktı alışmışsın hiç vermeden hep ben veriyorum demeye ayrıca kim kimin parasıyla hava atıyormuş onu da herkes bilsin.21 gün yönetimi oluşturup boşa dolandınız madem hep sen veriyordun da neden takımı toplamak yerine benden para istediniz kulübün kapısına kilit vurdunuz biz düşündük ki Gümüşhane adına birşeyler yapmak istiyorsun o yüzden yönetime yazdık ama yönetim kurulu üyeliğinin seni kesmeyeceğini düşünemedik. Gümüşhanespor’u 13.5 milyar borçlandırılırken sende içinde bulunurken hiç mi hiç sesin çıkmadı. Şimdi işler yoluna girmeye başlayınca sana telkinde bulunanlar biz böyle hesap etmemiştik demeye başladılar. Bu elbise bize büyük deyip sessizce kenarda otursaydınız, daha saygın olurdunuz. Ayrıca beş kuruş vermeden bu kadar hesap soruyorsun. Allah muhafaza yemek harici demek ki bir oteli ödeseydin bizi esir alacaktın. Az daha sabredersen kulüp milyarlar borca sokulurken sadece seyrettiğin dönemleri de kamuoyu ile paylaşırız. Ayrıca gecen hafta istifa dilekçeni göndermiştin bizde kabul etmiştik ama anlaşılan telkincilerini kesmemiş ki bu gün yeniden istifa ettiğini belirtiyorsun. Sanki Gümüşhanespor sensiz olmuyormuş. Sende anladın ki artık hiç vermeden hep ben veriyorum dönemi bitti. O yüzden reklam olmayacak o zaman burada durmamızın bir esprisi yok. Bizim içinde bir kayıp değilsin ve herkes yakınan sizi de tanımış oldu.”

Gümüşhanespor kulüp başkanı Vahit Olgun’un sosyal medya paylaştığı GİAD Başkanı Erdal Çiçek’e ait istifa dilekçesinin 20.10.2020 tarihli olduğu görülürken, GİAD Başkanı Erdal Çiçek’in paylaşım fotosunda ki dilekçe  daha uzun ve tarihinin gösterilmemiş olması dikkatlerden kaçmadı. 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çiçek’in, İstifa, Açıklamasına, Başkan, Olgun, Cevap, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı