Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 09:58 Bu haber 1598 kez okundu
 
COVID-19 Programına Sağlık Müdürlüğü ve Üniversite Neden Katılmadı?
NABIZ Haberi
COVID-19 Programına Sağlık Müdürlüğü ve Üniversite Neden Katılmadı?

Pazartesi günü İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (İKSAD) Proje Bilim Kurulu tarafından kabul edilen ‘Uzmanların COVID-19 Mücadelesi ve Halkın Dayanıklılığının Artırılması - Gümüşhane ili Örneği’ projesinin tanıtım toplantısı Ramada Gümüşhane otelde yapıldı.

Yürütücülüğünü Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilgün Ulutaşdemir’in yaptığı projede Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinden Öğr. Gör. Nurşen Kulakaç, Arş. Gör. Sevda Uzun, 3 Nolu Aile Hekimi Dr. Abdullah Pala ve Klinik Psikolog Ensar Nazır yer aldı.

Yapılan programla COVID-19 İle Mücadele Eğitim Modülü” geliştirerek halkı bilgilendirmek, dayanıklılığını artırmak ve salgının yayılımını en aza indirmek amaçlandı. Ancak tüm ülkeyi saran ve şehrimizde 100’ün üstünde vaka sayısı olmasına rağmen yapılan programa İl Sağlık Müdürü, Hastane Başhekimi ve Üniversite rektörü katılmadı. Projenin ev sahibinin Üniversite olması ve yapılan projenin amacının da KOVİD-19 olması, programa İl Sağlık Müdürü, Hastane Başhekimi ve Üniversite rektörünün programa neden katılmadığını düşündürüyor. Rektör bey il dışındaymış. Yalnız program önemliydi. Temsilcisinin gelmesi gerekmez miydi?

Diğer yandan Üniversite yönetiminden Bayram Nazır hocanın programa son dakika yetişmesi de ayrı bir merak konusu. Şehrimizde bir köy karantinaya alınmış ve vaka sayısı artarken bu kadar önemli bir projede programa İl Sağlık Müdürü, Hastane Başhekimi ve Üniversite temsilcisinin katılmaması üzdü.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: COVID-19, Programına, Sağlık, Müdürlüğü, ve, Üniversite, Neden, Katılmadı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı