Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 10:29 Bu haber 1445 kez okundu
 
Dışarıdan Gümüşhane’ye İşçi Getiren Yıldız Maden, Gümüşhane’ye İhanet Edemez.
NABIZ Haberi
Dışarıdan Gümüşhane’ye İşçi Getiren Yıldız Maden, Gümüşhane’ye İhanet Edemez.

 

Gümüşhane'de korona virüsün başlangıcıyla beraber uzun zamandır sıkı tedbirler alınıyor. Alınan bu tedbirler sayesinde koranavirüsün şehrimizde yayılmasının önüne geçildi. Bu hafta başı ise ilginç ve ilginç olacak kadar önemli bir bilgiye ulaştık. Yıldız maden, uzun zamandır sıkıntılı bir süreç yaşıyormuş. Tüm kamuoyunda bu biliniyor.

Yıldız maden geçtiğimiz haftadan buyana il dışından yaklaşık 100’e yakın yeni eleman alarak istihdam ediyormuş.

Aldığı elamanlarında çoğu Van, Hatay ve Adana bölgesinden geliyormuş. Gelen elemanlarda hiç karantina altına almadan direk işe başlatılıyormuş. Çalışanlar arasında sosyal mesafe kurallarına da riayet edilmiyormuş. Bu konuda şikayette bulunanlar da olmuş. Lakin şu ana kadar her hangi bir işlemin yapılmadığı söyleniyor.

1-Yıldız maden dışardan Gümüşhane’ye işçi getiremez. Hukuken böyle bir hakkı olsa bile ahlaken bunu yapamaz ve Gümüşhane bu oldu bittiyi seyredemez. Bu karara demokratik ve hukuk içinde her türlü tepkiyi göstereceğiz.

2-Valilk dışardan getirilen işçilerin karantinaya tabi tutulup tutulmadığını kontrol etmelidir. Gümüşhane’de yeniden oryaya çıkacak virüsün sorumluluğunu kimse taşıyamaz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dışarıdan, Gümüşhane’ye, İşçi, Getiren, Yıldız, Maden,, Gümüşhane’ye, İhanet, Edemez.,
Yorumlar
Haber Yazılımı