Haber Detayı
25 Aralık 2018 - Salı 10:42 Bu haber 2407 kez okundu
 
Genç GÜSİAD eğitim içerikli programlarına devam ediyor
EĞİTİM Haberi
Genç GÜSİAD eğitim içerikli programlarına devam ediyor

 

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) bünyesinde faaliyet gösteren Genç GÜSİAD eğitim içerikli programlarına devam ediyor. 

Topkapı Hilton Otelinde Kişisel Verilerin Koruma Kanunu (KVKK) ve ISO 27001-Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri üzerine VeriTürk Danışmanlık firmasının sunumlarıyla gerçekleşen etkinliğe Genç GÜSİAD ekibi büyük bir çoğunlukla katılım sağladı. 

Toplantıda konuşan Genç GÜSİAD Başkanı Yener Beyaz, “Genç Güsiad olarak bütün etkinliklerimizde üyelerimizin yönetici yetkinliklerini geliştirmek, yönetim metodolojilerinde güncel ve gelişmiş uygulamaları daha iyi kavramak üzere gayret içerisindeyiz. Her programımız temalı gerçekleşiyor. Geçen programda akıllı ev uygulamalarına ilişkin konusunda uzman bir firmayı davet ederek dinledik. Hakikaten çok verimli bir programdı. Özellikle inşaat sektöründeki üyelerimiz çok faydalandı.  Bu programda ise, 2018 Nisan ayında yasal olarak uygulamaya girmiş olan Kişisel Verileri Koruma Kanunu uygulamalarını tanıdık. İşletmelere kurumsal anlamda büyük mesuliyetler yükleyen, bu yeni yasal uygulamanın firmalar tarafından çok iyi kavranması gerektiğini öğrendik. Eylül 2019’dan itibaren cezai yaptırımların daha da artacağı kişisel verilerin mevzuatlara uygun takiplerinin yapılmaması halinde işletmeleri birçok mali yükümlülükler getirdiğini bu eğitimle örneklerle izledik. Bence Eylül 2019’a kadar bu konuda geniş katılımlı bir eğitim daha yapmalıyız. Ayrıca, firmaların yaşam sürelerince sahip oldukları verileri hangi yöntemlerle nasıl muhafaza edeceklerini, nasıl arşivleyeceklerini uluslararası standartların bu süreçleri nasıl yönettiğini ISO 27001 ile gördük. Bugün bu toplantıya katılan arkadaşlarımızın hepsi bu iki başlıkta yeterince bilgilendiler” dedi.

Bir sonraki oturumda İşletmelerde Finansal Kriz ve Bankacılık Yönetimi, Marka Patent ve Endüstriyel Tasarım uygulamaları, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma gibi konularını işleyeceklerini kaydeden Beyaz, “Bizlere bu sunumu yapan Veritürk firması Genel Müdürü Rena Asağlı, hocalarımız Faruk Uçan ve Adem Şimşek teşekkür ediyoruz. Kendilerine Genç Güsiad'a katkılarından dolayı teşekkür plaketimizi takdim ettik. Güzel bir gelişme de sunum yapan arkadaşlarımızdan birinin hemşehrimiz Faruk Uçan bey olmasıydı. Kendilerini de bugün Genç Güsiad üyesi olarak kaydettik. İnşallah bir sonraki toplantılarımızda da beraber olacağız. Birlikte yol aldığımız Genç Güsiad ekibimize ayrıca teşekkür ediyoruz. Bir teşekkürü de, programımıza ev sahipliği yapan Topkapı Hilton Hoteline, Yönetim kurulu Üyelerimizden Kübra Gül Beyaz ve Mehmet Güle teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Programa ilişkin görüşlerini açıklayan GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın ise “Genç GÜSİAD enerjisi ile mükemmel bir takım. Birkaç mazereti olan arkadaşımız dışında firesiz devam ediyoruz. Genç GÜSİAD, hem GÜSİAD’ın hem ülkemizin geleceği. Bu salondaki arkadaşlarımızın neredeyse hepsi yarın GÜSİAD’In üyeleri, komite başkanları, yönetim kurulu üyeleri olacaklar. En önemlisi, her biri yarınlarda bugün yönetim kurulu üyesi oldukları şirketlerin başkanlıklarını devralacaklar. Bu sebeple yöneticilik yetkinliklerini geliştirmeleri başka bir boyut. Biz bu programlarla bunları sağlamaya çalışıyoruz. Bugün bir taşla 5 kuş zamanı. Güçlü şirketler güçlü yöneticilerle yol alır. Yıldız takımımız Genç GÜSİAD’a başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç, GÜSİAD, eğitim, içerikli, programlarına, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı