Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 10:42 Bu haber 1827 kez okundu
 
Gençlik Sporla İlgili Yazılarımıza Gelen Cevap ve Gümüşhane’de Spor.
NABIZ Haberi
 Gençlik Sporla İlgili Yazılarımıza Gelen Cevap ve Gümüşhane’de Spor.

 

 Geçtiğimiz hafta yazdığımız,” Yine Gençlik Spor, Yine Sporcu Çocuklarımız” nabız haberimize Gençlik Spor İl Müdürümüz sosyal medyadan cevap verdi. Gençlik ve spor İl Müdürümüz Mücahit Atalay,” Antrenörlerin Çocukların psikolojilerini anladığını ve 6 günlük oryantasyon eğitiminden geçirildiklerini aynı zamanda 1 haftalık Çocuk egzersizi eğitimi aldıklarını söyledi”

Okullara antrenör gönderilmesini bakanlık projesi olduğunu da söyleyen Atalay “Bu projeler genele yaygınlaştırılacak ”dedi

Bizim cevap aradığımız sorulara cevap bulamadık.Biz yazımızda şunları yazmıştık, ” Beden eğitim dalında. Gümüşhane’de ilkokul öğrencilerimize spor çalışmalarında bilindiği üzere antrenörler ders veriyor. Çocuk psikolojisinden anlamayan, veli izin belgesi olmayan, bu antrenörlerimize Eğitim Camiası içinde bulunan ve beden eğitimi öğretmeni varken ve üstelik beden eğitimi öğretmenlerimizin ders saati doluluğu yaşanmamasına rağmen neden antrenörler yalnız derse giriyorlar. Acaba antrenörlerden yeterli desteği alabilen ve okul sporların da başarılı olmamızı sağlayacak olan öğrenciler neden başarıyı yakalayamıyor? Bunu hiç düşündünüz mü? Antrenör derse giriyor. Sonrada çekip gidiyor. Çocuk psikolojisinden pek anlamayan (pedagoji almayan) çocukların hayat şartlarını öğrenemeyen, eğitim ve öğretimin bir çok şartını taşımayan bu antrenörlerle ancak bu kadar başarıyı yakalayabiliriz. Bizim önerimiz antrenörler de derse girsin. Lakin beden eğitimi öğretmenlerinin nezaretinde”

 Gençlik Spor il müdürümüz bu konularda herhangi bir şey söylemedi. Bize söylediği şeylerden biz şunu anladık. Antrenörler 2 haftalık eğitim alınca pedagoji almış oluyor. Çocuk psikolojisini biliyor. Yani 4 yıl üniversite eğitimi alan Beden eğitimi öğretmenlerinden, 2 haftada oryantasyon eğitimi alan antrenörler daha verimli oluyor. Demek ki ilimizde Beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan öğretmenler Üniversite eğitimini boşa almışlar. Biz müdürümüzün paylaşımından bunu anladık. Yalnız şehirde herkes şunu konuşuyor. “Gençlik sporda antrenörlük yapan antrenörler, antrenörlük haricinde her şeyi yapıyor. Neler yaptıklarını da herkes biliyor!

Birde Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Gümüşhanspor –İnegöl maçında bazı tedbirleri almak Gençlik sporun görevi değilmiydi? Bir başkan hakarete uğradı! Tutuklanmaya kalkışıldı. Bu hafta ki Gümüşhanespor- Bak maçında Başkan Çetin Rıza Tanış’ın aracı acaba neden stadyum otoparkına alınmadı?

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Gençlik, Sporla, İlgili, Yazılarımıza, Gelen, Cevap, ve, Gümüşhane’de, Spor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı