Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 11:54 Bu haber 1425 kez okundu
 
Gümüş’te Sessiz Bekleyiş
SPOR Haberi
Gümüş’te Sessiz Bekleyiş

Gümüşhanesporda Bugün Olağanüstü Kongre Yapılacak

Gümüş’te sessiz bekleyiş

Bugün Gümüşhanespor ’da Olağanüstü kongre yapılacak. Kongrede şu ana kadar adaylığını açıklayan hiç kimse olmazken aday çıkmaması halinde kongre 23 Kasım 2019 tarihine ertelenecek.

Kırmızı-beyazlı ekipte kongre öncesi sessizlik yaşanmaya devam ediyor. Gümüşhanespor’da çoğunluk aranmaksızın yapılacak kongreye az bir süre kalmasına rağmen henüz bir adayın ortaya çıkmaması taraftarları da tedirgin etmeye başladı. Kırmızı-beyazlı taraftarlar Gümüşhanespor’un böyle durumlara düşmesinin kendilerini büyük üzüntüye sevk ettiğini söylüyor.

Bugün yapılacak olan olağanüstü kongrede Gümüşhanespor yeni başkanına kavuşacak. Yeni başkanın önünde ise ciddi mali ve idari sorunlar bulunuyor. Başkanlıktan istifa eden Yunus Emre Durmuş'un bıraktığı sorunlar gelecek olan başkanın önünde büyük bir sorun olarak duruyor. Kulübün durumunu bilen ve her şart altında elini taşın altına sokacak bir Başkan aranırken henüz kimsenin adaylık için başvuru yapmaması endişeleri de beraberinde getiriyor.

Bugün yapılması planlanan kongre için henüz bir isim başkan adayı olarak ortaya çıkmazken,  bugünkü kongrede yeterli çoğunluk sağlanamayacağı ve kongrenin bir hafta sonraya erteleneceği bilgisine ulaşıldı. Geçtiğimiz günlerde istifasını sunan ve bugünkü kongre içinde yeniden aday olmayacağının altını çizen eski Başkan Yunus Emre Durmuş’un ardından kulübün kaderini belirleyecek olan kongre de, bugün yada yeterli çoğunluk sağlanamadığı için, bir hafta sonraya ertelenecek olan kongre tarihine kadar bir aday çıkmaz ise kulübün akıbeti konusunda endişeli günlerin yaşanacağı ve kulübün alacağı cezalarla birlikte kapatılması yada bir alt lige düşürülmesi kaçınılmaz olacak. Üç yıl üst üste birinci ligin kapısından dönen, geçtiğimiz sezonda ise son sıralarda yer alan Gümüşhanespor’da başkan bulunamazsa Futbolcuların TFF gitmeleri nedeniyle kulüp küme düşürülmesi bile söz konusu olduğu ileri sürülüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüş’te, Sessiz, Bekleyiş,
Yorumlar
Haber Yazılımı