Haber Detayı
27 Ekim 2020 - Salı 10:21 Bu haber 435 kez okundu
 
Gümüşeller Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme kooperatifi projeleriyle ses getirecek
GÜNDEM Haberi
Gümüşeller Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme kooperatifi projeleriyle ses getirecek

Gümüşhane’nin ilk ve tek kadın kooperatifi olan Gümüşeller Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi hazırladığı projelerle hem ilde hem bölgede ses getirecek çalışmalara başladı.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odasında (GTSO) yürütülecek projeler için tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Pandemi tedbirleri alınarak gerçekleştirilen toplantıda Zigana Doğa Okulu kurucusu Savaş Aydın tarafından ülkedeki ve dünyadaki benzer kooperatif örnekleri ve yapılan proje çalışmaları hakkında bilgiler aktarırken, proje yazımı noktasında uzaktan eğitim modeliyle çeşitli uzmanlarla canlı bağlantılar gerçekleştirildi.

Kooperatif başkanı Ayşegül Öznur Parlak, kurum olarak çok sayıda proje hazırladıklarını bazılarını ilgili Bakanlıklara sunduklarını belirterek ilk aşamada proje yazımı için kadınların eğitime tabi tutulduğunu söyledi.

Toplantıya katılan GTSO Başkanı İsmail Akçay ise “Ekibiyle Gümüşhane’de bir ilki başaran Ayşegül hanıma teşekkür ediyorum. Türkiye’de kadın iş gücünün iş hayatına katılım oranı Avrupa standartlarının çok altında. Hedefimiz kadın iş gücünün daha yüksek oranlarda iş hayatına katılmasıdır. Türkiye olarak bizim dünya milletleri arasında hak ettiğimiz yere gelmemiz lazım. Vicdanız ve irfanı hür nesiller yetiştirmek zorundayız. Bunun temeli de kadınlardır. Bir erkeği eğittiğimiz zaman bir kişiyi, bir kadını eğittiğimiz zaman aileyi, dolayısıyla bir toplumu eğitmiş oluruz. TOBB ve Gümüşhane TSO olarak kadınlarımıza çok değer veriyoruz” dedi.

 HABER MERKEZİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşeller, Kadın, Girişimi,, Üretim, ve, İşletme, kooperatifi, projeleriyle, ses, getirecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı