Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 09:35 Bu haber 978 kez okundu
 
Gümüşhane evinde kaldı
SAĞLIK Haberi
Gümüşhane evinde kaldı

 

Türkiye genelinde Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında alınan kararlar Gümüşhane’de vatandaşlar tarafından benimsenerek uygulanmaya başlandı. Bankların kapatılmasının ardından bugün de çocuk oyun parkları Belediye tarafından kapatıldı.

Gümüşhane Belediyesi Zabıta ekipleri dün kent merkezindeki açık alanlardaki oturma banklarının tamamını kapatmasının ardından bugün de şehir merkezi genelindeki tüm çocuk oyun alanları ve meydanlar güvenlik tedbirleri alınarak kullanıma kapatıldı.

Vatandaşların zorunlu sebepler dışında evlerinden çıkmadığı Gümüşhane’de pazar gününde caddeler sessizliğe büründü. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge ile 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlar ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmalarının kısıtlanması bu konuda etkili oldu.

Özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması, temel ihtiyaçlarını karşılamak için vali/kaymakamların başkanlığında 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Gruplarının il merkezi ve ilçelerin tamamında oluşturuldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane, evinde, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı