Haber Detayı
05 Mart 2021 - Cuma 08:41 Bu haber 4186 kez okundu
 
Gümüşhane Neden Kırmızı Kategoride
NABIZ Haberi
Gümüşhane Neden Kırmızı Kategoride

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Pazartesi açıklanan verilere göre Gümüşhane kırmızı kategoride yer aldı.

Kırmızı kategoride yer alan Gümüşhane için başta Gümüşhane Valimiz Kamuran Taşbilek hem tedbirleri arttırdı, hem de verilerin bir an önce düşmesi adına dün tekrar denetimler sıklaştırıldı.

Pandeminin başlamasından bu yana Türkiye’de bazı önemli kuralları ilk uygulayan hatta Bilim kurulu üyelerinin aldığı kararlardan önce Gümüşhane'nin daha sağlıklı bir ortamda hayatımızı rahatlatmak adına tedbirler alan Sayın valimize bu güne kadar hem bizler, hem de bazı çevreler ne yazık ki tam destek olmadı. Gümüşhane’nin kırmızı kategoride yer almasından en büyük etkenin alınan kararlara uymayan bazı çevrelerimiz olduğunu söyleyebiliriz. Pandemi nedeniyle bilindiği üzere çoğu yer kapalı kaldı. Bunlardan biriside kapalı ve açık spor kompleksleri idi.

Geçtiğimiz günlerde yasak olmasına rağmen bazı devlet memurlarımızı Gümüşhane'de kapalı olan spor kompleksinde her hafta futbol oynandığı bilgisine ulaştık. Bir taraftan valimizin bu uğraşları varken, kendilerini devletin gücü altında görev ve kuralları uyması için birinci derecede görevli olanların, çarşı pazarda herkese ahkam keserken kendilerinin kapalı kapılar ardında yaptıkları doğru mudur? Bize bir şey olmaz mantığıyla hareket eden memurlarımızın yaptığı hiç yakıştı mı? Devletin herkesin başına bir kişi dikmesi mi gerekir? Kurallara başta uyması gereken devletimizin memurları değil midir? Kurallar herkes için geçerli değil mi? Bu kadar uğraşları boşa çıkarmaya kimsenin hakkı olmadığını düşünüyoruz. Tedbirlere uymayanları görenlerin uyarmasını bekliyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane, Neden, Kırmızı, Kategoride,
Yorumlar
Haber Yazılımı