Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 11:11 Bu haber 1298 kez okundu
 
GÜMÜŞHANE TANITIM PROJESİ ENVANTER ÇALIŞMASI RAPORU
GÜNDEM Haberi
GÜMÜŞHANE TANITIM PROJESİ ENVANTER ÇALIŞMASI RAPORU

 

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından “Gümüşhane Tanıtım Projesi Envanter Çalışması Raporu” yayımlandı.

Yayınlanan raporda Gümüşhane merkez ilçe olmak üzere Kelkit, Köse, Şiran, Torul ve Kürtün ilçeleri için şu değerlendirmelerde bulunuldu:

“Gümüşhane merkez ve ilçelerdeki turistik cazibe merkezlerinin turizm profesyoneli ve turist gözüyle değerlendirilmesi, gelişme alanlarının detaylandırılması ve alt bölgelerdeki turistik ürünlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için bir baz oluşturma amacıyla 2 – 6 Mayıs 2019 tarihlerinde bölgeye bir tanıtım ve inceleme gezisi gerçekleştirilmiştir.

Bu ziyaretler kapsamında; Turistik değer taşıyan veya taşıma potansiyeline sahip bölge ve cazibe merkezleri yerinde gezilerek incelenmiş, bu noktalarda mümkün olan yerlerde turizm işletmecileri, yerel halk, idari otoriteler ve turizm kanaat önderleri ile temaslar kurularak kendilerinin görüşleri alınmış, cazibe merkezleri ve turistik noktalar, değer yarattıkları turizm türlerine göre potansiyelleri, yeterlilikleri ve gelişme alanları açısından değerlendirilmiştir.

Ziyaretler kapsamındaki duraklar, cazibe merkezleri aşağıdaki tabloda bölgelere göre gösterilmiştir:

Gümüşhane İl Merkezi genel (Taşköprü, Ana Meydan, Sema Doğan Parkı), Pestil ve köme yapım atölyeleri, Süleymaniye Mahallesi, Kov Kalesi, Santa Harabeleri, Krom Vadisi ve İmera Manastır Kilisesi (Olucak Köyü). Torul    Zigana dağı ve Geçidi, Zigana Kayak Merkezi, Limni Gölü Tabiat Parkı, Karaca Mağarası, Torul Cam Teras. Şiran Tomara Şelalesi, Çakırkaya Kilisesi, Kelkit Satala antik kenti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜMÜŞHANE, TANITIM, PROJESİ, ENVANTER, ÇALIŞMASI, RAPORU,
Yorumlar
Haber Yazılımı