Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 11:34 Bu haber 4333 kez okundu
 
Gümüşhane’yi Kapatıp, Erzurum’a Açıyorlar!
GÜNDEM Haberi
Gümüşhane’yi Kapatıp, Erzurum’a Açıyorlar!

Gümüşhane’de durdurma kararı alan AssisTT adlı şirket Erzurum’da 300 kişiyi ilave istihdam edileceğini açıkladı.

Gümüşhane’yi Kapatıp, Erzurum’a Açıyorlar!

Gümüşhane’de faaliyet gösteren Arvato Telekomünikasyon-Arvato Bertelsmann İletişim Hizmetleri A.Ş. isimli firmanın Türk Telekom’a ait AssisTT adlı şirkete devretti. Yeni firmanın ise Gümüşhane’de bir tesis düşünmediği iddia edilerek 400 kişiye ekmek kapısı olan iş merkezini durdurma kararı almıştı. Bu kararın etkileri henüz geçmezken, AssisTT adlı şirketin Erzurum’da faaliyet gösteren çağrı merkezine 300 kişiyi ilave istihdam sağlanacağı haberi ise şok etkisi yarattı.

Uzun yıllardan beri yüzlerce kişiye ekmek kapısı olan çağrı merkezinin faaliyetlerini 12 Ekim 2020 tarihi itibariyle sonlandıracağı, devletin yasağından dolayı yönetici ve idareci personel harici herkesin ücretsiz izne çıkarılacağı belirtilmişti. Firmanın şuana kadar 30’a yakın çalışanını ücretsiz izne çıkardığı öğrenilirken, yaşanan bu gelişmelerin ardından kış mevsimi öncesinde işsiz kalacakları için kara kara düşünmeye başlayan çalışanlar şehrin yönetici ve ileri gelenlerinden bu büyük soruna yönelik çözüm üretmelerini istedi. Çağrı merkezinin durulacağı tarihe sayılı günler kala henüz bir çözüm bulunulmaması ise çalışanları düşündürüyor. Gümüşhane’de durdurma kararı alan firma ise Erzurum’da 300 kişiyi ilave istihdam sağlayacak.

ASSİSTT’te 300 Kişilik İlave İstihdam

Erzurum’da yayın yapan bir yerel gazetenin haberine göre Erzurum’a yeni bir çağrı merkezi kuran ASSİSTT firması, 300 kişinin daha Uzaktan Çalışma Yöntemi ile İşbaşı Eğitimi kapsamında eğitimlere başlamasına karar verdi. Sağlık eski Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ, yeni istihdam alanları oluşturmanın   çabası içerisinde olduklarını söyledi.

Erzurum’da Özel sektör ve Sağlık Bakanlığı’na ait olan çağrı merkezlerinde istihdam sayısı her geçen yıl artırılıyor. Uzaktan Çalışma Yöntemi ile yeni bir çağrı merkezi daha açan ASSİSTT firması, 300 kişilik ek istihdam sağladı.

Sağlık eski Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Recep Akdağ; “Milletvekillerimiz Zehra Taşkesenlioğlu, Selami Altınok, ve İbrahim Aydemir,  Valimiz Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen, AK Parti İl Başkanımız Mehmet Emin Öz, hep birlikte Erzurum’da yeni istihdam alanları oluşturmak için çaba içerisindeyiz, Bu çabalarımızın yeni bir meyvesini görmekten çok memnunuz” dedi.

Erzurum Milletvekilleri devreye girmişti

Bahse konu yatırım ve benzeri yatırımların Erzurum’da gerçekleşebilmesi için geçtiğimiz aylarda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’la görüşen Akdağ, şunları söyledi: “Sayın Bakan ilgili yatırımların gerçekleşmesi hususunda gereken mevzuat değişikliğini süratle gerçekleştirdi.  Böylece pandemi döneminde çalışma hayatındaki önemi artan “Evden Çalışma Sisteminin” uygulanma imkanı doğdu. Bu vesileyle, Erzurum’a gelecek yatırımların önünün açılmasını sağladı. Kendilerine desteklerinden ötürü tekrar teşekkür ediyoruz.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane’yi, Kapatıp,, Erzurum’a, Açıyorlar!,
Yorumlar
Haber Yazılımı