Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 11:06 Bu haber 1125 kez okundu
 
Gümüşhaneli tasarımcı birinci oldu
DİĞER Haberi
Gümüşhaneli tasarımcı birinci oldu

Gümüşhaneli genç tasarımcı Oğuzhan Ergin, bu yıl 15.si düzenlenen İMMİB Endüstriyel Tasarım Yarışmalarında ‘Kuzine’ adlı projesiyle profesyonel kategoride birinci oldu.

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu'nun (ETMK) işbirliğiyle düzenlendi.

Yarışmanın ödül töreni İstanbul Haliç Kongre merkezinde Tasarım Haftası etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirildi.

Ödül töreninde ‘metalden mamul kamp mutfak ürünleri’ kategorisinde "kuzine" adlı seyyar kamp mutfağı tasarımıyla profesyonel dalda birincilik ödülüne Marmara Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünden mezun olan 25 yaşındaki Gümüşhaneli genç tasarımcı Oğuzhan Ergin layık görüldü.

Ailesiyle birlikte Bursa'da yaşayan Ergin, ödülünü İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’nin elinden aldı.

Katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, endüstriyel tasarım etkinliklerinin yaygınlaştırılması ve özendirilmesi, ihracata yönelik rekabet gücünün arttırılması amacıyla düzenlenen yarışmaya bugüne kadar 4 bin 500’den fazla proje başvurmuş ve 450’den fazla proje ödüllendirilmişti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhaneli, tasarımcı, birinci, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı