Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 08:30 Bu haber 367 kez okundu
 
İŞKUR kampüste
EKONOMİ Haberi
İŞKUR kampüste

Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğü ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü arasında ‘İŞKUR Kampüste” işbirliği protokolü imzalandı.

Gümüşhane Üniversitesi öğrencilerine mezuniyet sonrası çalışma hayatına atılırken önemli avantajlar sağlamak amacıyla Gümüşhane Üniversitesi bünyesinde oluşturulan İŞKUR Kampüste protokolü Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve İl Müdürümüz Hikmet Kaya tarafından imzalandı.

İŞKUR İl Müdürü Hikmet Kaya, protokol ile öğrencilerin işgücü piyasası ve mezuniyet sonrası kendilerini bekleyen fırsatlar hakkında bilgilendirmeler yapılarak geleceğe hazırlanmalarının sağlanacağını söyledi.

Gümüşhane Üniversitesi tarafından tahsis edilen İŞKUR Kampüste ofisinde İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanları tarafından öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle mülakat/görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacağını kaydeden Kaya, “Ayrıca Kurumumuz faaliyetlerinden olan; öğrencilerin mesleki deneyimlerinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla, uygulama yapılarak  teorik bilgilerinin geliştirilmesini hedefleyen İşbaşı Eğitim Programı gibi Aktif İşgücü Hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkân sağlandı” dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞKUR, kampüste,
Yorumlar
Haber Yazılımı