Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 11:12 Bu haber 989 kez okundu
 
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Büşra Kanyıldız Şiran'da Hizmete Başladı
SAĞLIK Haberi
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Büşra Kanyıldız Şiran'da Hizmete Başladı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Büşra Kanyıldız Şiran'da Hizmete Başladı Gümüşhane Şiran Devlet Hastanesi, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı bölümüne Büşra Kanyıldız dahil oldu.

Gümüşhane Şiran Devlet Hastanesi sosyal medya hesaplarından yapılan duyuru: "Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Büşra Kanyıldız Gümüşhane Şiran Devlet hastanesinde  Hizmet vermeye başlamıştır."  denildi

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Büşra Kanyıldız Kimdir?

 Uzm.Dr Büşra KANYILDIZ 23.05.1990 tarihinde Ankara Altındağ ilçesi dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini sırasıyla Burdur Gölhisar ilçesi, Ankara Keçiören İlçesi ve Kırklareli ilinde tamamladı. Kırklareli Fen Lisesinden 2008 yılında mezun olduktan sonra Konya Selçuk Üniversitesi Selçuk Tıp Fakültesini kazandı. 2014 yılında Tıp Fakültesi eğitimini tamamladı. Denizli Acıpayam İlçesi Devlet Hastanesinde 26.09.2014 yılında Pratisyen Tabip olarak göreve başladı. 2015 yılı Bahar dönemi Tıpta Uzmanlık Sınavında başarılı olarak Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kadın hastalıkları ve Doğum Asistanı olarak uzmanlık eğitimine başladı. Haziran 2020 döneminde uzmanlık eğitimini başarıyla tamamlayarak Sağlık Bakanlığı 94. Dönem Zorunlu Hizmet kurasında Gümüşhane Şiran İlçe Devlet Hastanesine Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak ataması gerçekleştirilmiştir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadın, Hastalıkları, ve, Doğum, Uzmanı, Büşra, Kanyıldız, Şiran'da, Hizmete, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı