Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 10:17 Bu haber 1375 kez okundu
 
Kara Esnaf Için Yeni Destek Istedi
EKONOMİ Haberi
Kara Esnaf Için Yeni Destek Istedi

 

Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beyler Kara, Esnaf Destek Paketinin esnafa can suyu olduğunu belirterek yeni düzenlemeler talep etti.

Yaptığı açıklamada koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında zor duruma düşen esnaf ve sanatkarlar için Halk Bankası’nın açıkladığı Esnaf Destek Paketinin çok önemli bir can suyu olduğunu belirten Kara, Gümüşhaneli esnaf ve sanatkarların bu imkândan yararlanmak için başvuruda bulunmasını istedi.

Başvuru için nüfus cüzdanı ve vergi levhasının yeterli olduğunu, başvuru esnasında Esnaf Oda Kayıt ve Sicil Belgesinin talep edilmeyeceğini, oda ve sicil kayıt durumunun Halk Bankası tarafından online olarak sorgulanacağını kaydeden Kara, Esnaf Oda ve Sicil kaydı bulunanların taleplerinin değerlendirileceğini belirtti.

Esnaf Destek Paketi için başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin tüm yetkililerine teşekkür eden Kara, “Devletimiz büyüktür. İnşallah bu sıkıntılı günleri hep beraber atlatacağız. Esnaf Destek Paketi’nden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere devletimizin tüm yetkililerine teşekkür ediyorum. Bu destek paketi haricinde iş yerleri kapanan esnafımız ve sanatkârımız için de iş yerlerinin kapalı kaldığı süreyi kapsayacak şekilde sosyal güvenlik pimlerinin de devletimiz tarafından karşılanmasını ve yine esnaf ve sanatkarımıza kira yardımı yapılmasını istiyoruz. Diğer taraftan nakliyeci, otobüsçü, minibüsçü, taksici ve servis aracı sahibi esnafımız için de ÖTV’siz akaryakıt desteği istiyoruz. Esnaf Destek Paketi’nden yararlanma durumunda olan Esnaf ve sanatkârlarımız, Halk Bankası şubeleri ile Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığı’ndan daha geniş bilgi alabileceklerdir. Allah’tan dileğimiz bir an önce bu salgın hastalıktan kurtulmamızdır. Bu vesile ile tekrar milletimize ve tüm dünya masumlarına geçmiş oldun diyorum” dedi.

Başkan Kara yaptığı açıklamada Halk Bankası tarafından açıklanan Destek Paketi hakkında bilgi vererek şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” kapsamında Halk Bankası tarafından esnaf ve sanatkarlarımıza sunulan “Esnaf Destek Paketi” ile ilgili uygulama bilgileri Halk Bankası Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

 

Destek Paketi kapsamında Kredi bilgileri şöyledir:

1-İŞLETME KREDİSİ

•    4,5 Faiz Oranı

•    25.000 TL Limit

•    6 Aya Kadar Ödemesiz Dönem

•    36 Ay Vade

2- PARAF ESNAF KART

•    25.000 TL Genel Limit

•    İlk 3 Ay Ödemesiz Dönem

•    12 Aya Kadar Taksitlendirme İmkanı

•    Düzenli Nakit Akışı

•    Taksitli ve Vadeli İşlem Avantajı

•    Anlaşmalı Tedarikçilerde Özel Limit

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

•    Nüfus Cüzdanı

•    Vergi Levhası

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaletli Hazine faiz destekli kredi bakiyesi bulunan esnaf ve sanatkarlarımız da aynı koşullarda 4,5 faiz oranlı ESKKK kefaleti ile Hazine faiz destekli kredi imkanından faydalanmaya devam etmektedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kara, Esnaf, Için, Yeni, Destek, Istedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı