Haber Detayı
25 Aralık 2020 - Cuma 08:34 Bu haber 938 kez okundu
 
Memur- Sen Seçim Yapamayınca Genel Merkez Doğru Olanı Yaptı
NABIZ Haberi
 Memur- Sen Seçim Yapamayınca Genel Merkez Doğru Olanı Yaptı

Memur-Sen başkanının istifasının ardından Memur-Sen bir türlü başkanını belirleyememişti. Dün itibariyle seçime gitmek isteyen Memur-Sen başkanlığına pandemi nedeniyle şimdilik nokta koyuldu.

Seçime girmek isteyen Memur-Sen başkanlığı için Gümüşhane Valiliği pandemi nedeniyle alınan kararlar doğrultusunda seçim yapılamayacağından olur vermeyince Memur-Sen genel merkezi insiyatif alarak Belediye Bem-Bir- Sen başkanı Harun Şeker'i pandemi yasakları bitinceye kadar Memur -Sen başkanı olarak atadı. Başkan Şeker Ankara'ya giderek başkanlık olurunu aldı. Sayın Şeker’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Pandemi bitinceye kadar ki sürede başkanlık için Harun Bey atansa da özellikle Eğitim-Bir-Sen başkanlığına getirilen Habip Tanış'ın Memur-Sen başkanlığına aday olmaması sürecin buraya gelmesine neden oldu. Eğitim camiası her yerde bu sıkıntılı süreci konuşsa da, başkanlığa aday olmayan Habip beyi eleştiriyor. Bakalım pandemi bitince nasıl bir sonuç ortaya çıkacak. Bilindiği üzere Memur-Sen başkanlığı İçin Sağlık- Sen başkanı Engin Karabulut ile Diyanet-Sen başkanı Mürsel Gergin aday olarak seçime girecekti. Bakalım önümüzde ki süreçte ne gibi değişiklikler olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Memur-, Sen, Seçim, Yapamayınca, Genel, Merkez, Doğru, Olanı, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı