Haber Detayı
24 Ekim 2020 - Cumartesi 10:07 Bu haber 1899 kez okundu
 
Mustafa Canlı Hatıra Parkı açıldı
GÜNDEM Haberi
Mustafa Canlı Hatıra Parkı açıldı

Mustafa Canlı Hatıra Parkı açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) geçtiğimiz günlerde Covid-19 nedeniyle vefat eden İSTAÇ AŞ Genel Müdürü, Gümüşhane Belediyesi eski başkanı ve eski Milletvekili Mustafa Canlı adına yaptırdığı hatıra parkının açılışını gerçekleştirdi.

Yeni Havalimanı'nın uçuşlara açılmasından bu yana faaliyetlerine son verilen İSTAÇ A.Ş. Kemerburgaz Odayeri Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin bulunduğu 8 bin 100 metrekarelik alanda merhum Mustafa Canlı tarafından başlatılan çalışmaların olduğu alana Mustafa Canlı Hatıra Parkı yapıldı.

İBB tarafından düzenlenen programda Mustafa Canlı’nın emek verdiği parkın çalışmaları sırasında ve konuşmalarının yer aldığı video katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

5 bin 600 metrekare alana 830 adet fıstık çamı ve servi fidanının dikildiği alanda ayrıca 2 bin 35 metrekarelik Ay-Yıldız figürü yapıldı. 

Canlı ailesi ve Gümüşhane’den çok sayıda ismin katıldığı törende konuşan İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, “Merhum Mustafa Canlı çok sevilen ve çalışkan bir çalışma arkadaşımızdı. Bugün onun hatırasını yaşatmak için kendi emekleriyle oluşturulan parkın açılışını yapıyor ve merhum Canlı’nın çağrısıyla ağaç dikiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak onun hatırasını hep yaşatıp sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Bu vesile ile Merhuma yeniden Allah’tan rahmet dileyerek, kederli ailesine sabır niyaz ediyorum” dedi.

Ağaç dikme etkinliğiyle son bulan programda ayrıca alımı Mustafa Canlı tarafından yapılan 78 aracın teslimi yapıldı.
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mustafa, Canlı, Hatıra, Parkı, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı