Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 10:13 Bu haber 1435 kez okundu
 
Sağlıkçılara Alkış Yetmez, Duada Etmek Gerekir
NABIZ Haberi
Sağlıkçılara Alkış Yetmez, Duada Etmek Gerekir

Geçtiğimiz hafta sonu Bağlarbaşı mahalle muhtarımız sevgili Ahmet Alturan telefonla bizi aradı. Sohbetin ardından sevgili muhtarımız söze girerek "sağlıkçılarımız için alkış yetmez” dedi.

Kendisinin Bağlarbaşı mahallesinde hemen 112 acil servisin önünde oturduğunu söyleyen muhtarımız, şöyle konuştu ”Bizim sokağa çıkma yasağımız olduğundan evimizin de penceresi tam 112 acil servisine bakıyor. Bizde mecburiyetten akşama kadar, hatta geçe yarısına kadar burada çalışan arkadaşları takip ediyoruz. Bakıyorsunuz ambulansların biri gidiyor, biri geliyor. Gelen ambulanstan ekipler iniyor aracın içini yıkıyor, siliyor süpürüyor, dezenfekte ediyor. Tekrar göreve gidiyor.        Hiç duru durakları yok. Evleri de vardır bunların mutlaka. Âmâ hiç durmuyorlar. Sabahlara kadar çalışıyorlar. Onun için bu arkadaşlarımıza alkış yetmez Özellikle korona virüs nedeniyle şu anda daha da hızlı hareket ediyorlar ”dedi. Teşekkür ederek ayrıldık.

Bizde 112 acil servislerin çok büyük bir fonksiyon gördüklerinin bilincindeyiz. Özellikle 112 acil servis başhekimi sevgili doktorumuz Erdi beye yürekten teşekkür ediyoruz. Hem hastanede çalıştığı dönemde, hem 112 servis başhekimliği döneminde, kendisinin Zonguldaklı olmasına rağmen, Gümüşhane’yi kendi memleketi gibi kabul etmesi, herkesle iyi diyalog kurması ve hizmet üretmesinden dolayı bizde kendisine teşekkürü borç biliyoruz. Bizde başta sağlık çalışanları olmak üzere hizmetlisinden, hemşiresine, doktorundan, yöneticisine hepsini alkışlıyoruz. Allah yardımcıları olsun diyoruz.

Bir parantezde Sağlık- Sen başkanı Engin Karabulut’a ve ekibine açmak istiyoruz. Çalışmaları ve Gümüşhane Sağlığına verdiği hizmet ve destekleri her geçen gün büyüyerek devam ediyor, çalışanlarının her türlü derdine, sıkıntısına kendi derdi ve sıkıntısı gibi koşmaktan dolayı onları da es geçmememiz gerektiğini düşünüyoruz. Her ne kadar Sağlıkta bir türlü istenen verimi ve düzeni yakalayamasak da bu dönem hepimiz beraber hareket etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Tüm sağlıkçılarımızı bir daha alkışlıyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlıkçılara, Alkış, Yetmez,, Duada, Etmek, Gerekir,
Yorumlar
Haber Yazılımı