Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 10:26 Bu haber 3583 kez okundu
 
Sağlıkta Yeni Beklenti Nedir.
NABIZ Haberi
 Sağlıkta Yeni Beklenti Nedir.

 

Sağlık İl Müdürlüğünde gün geçmiyor ki yeni sıkıntılar ortaya çıkmasın. Geçtiğimiz hafta Sağlık İl Müdürünün eşinin vefatı nedeniyle izinli olmasından dolayı farklı farklı sıkıntılar gündeme düştü.

Yeni Devlet Hastanesini çamur basması nedeniyle hastanenin çamur içinde yüzmesini görüntüleyen vatandaşlar hakkında suç duyurusunda bulunan Sağlık il yönetimi kendi suçlarını vatandaşa yükleme yolunu seçti. Devlet Hastanesinde çalışan bir personelin özellikle kadın personel ile 2 kez Sağlık çalışanları önünde tartışması ile devreye girenler oldu. Kendisine aylıktan kesme cezası verilmiş. Buna rağmen itiraz edince ceza kınamaya düşürüldü. Normalde kurum değişikliği gerekmiyor muydu?

Torul Devlet Hastanesinde Kamu ihale ilanı ile yapılan yemek ihalesinin şartnamesinde yemek işi Torul Devlet Hastanesinde yapılacaktır maddesi olmasına rağmen, taşımalı olarak verilmesi, ne anlama geliyor? Şubat ayı içerisinde hastaneye kurulacak cihazdan ses var mı? Köse Devlet Hastanesindeki geçici olarak 3 ay önce görevlendirilen personel nedeniyle ayyuka çıkan sıkıntılar ve Kürtün Devlet hastanesindeki idarecinin memurlara karşı yaptığı baskılar tüm Gümüşhane’nin dilinde dolaşırken sağlık müdürlüğünü konuşmayalım mı?

İki yıl önce atanan Başkan ve Başkan yardımcıları ve sözleşmeli diğer yöneticilerin Haziran ayında 2 yıllık yeni görevlendirmeleri yapılacakmış. Siyasette Gümüşhane’de Sağlık Hizmetlerinin iyi gitmediğini tartışıyormuş. Siyasetin sıkça konuşulan sağlık hizmetlerinin iyi gitmediğini görmesi nedeniyle, bu yılkı Haziran görevlendirmelerinde mevcut yöneticilerinin bazılarının görevlerinin uzatılmayacağı gündemdeymiş…

Yeni Devlet Hastanesindeki sıkıntılarda ortadayken, hastanenin açılmasının zor olduğu ve mevcut Devlet Hastanesinde de sağlık hizmetlerini tam anlamıyla verilemediği ve vatandaşın genellikle Gümüşhane’de yeterli sağlık hizmeti alamayarak yakın illeri tercih ettiği biliniyor. Bu nedenle Gümüşhane sağlığında yeni bir değişim, hem siyaset, hem de vatandaşlar tarafından bekleniyor. Bakalım Haziranda nasıl bir sonuç ortaya çıkacak. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Sağlıkta, Yeni, Beklenti, Nedir.,
Yorumlar
Haber Yazılımı