Haber Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 09:04 Bu haber 2180 kez okundu
 
Siyaset Milli Eğitim Müdürlüğü Güncellemek İstiyor.Siyaset Milli Eğitim Müdürlüğünü Güncellemek İstiyor.
NABIZ Haberi
Siyaset Milli Eğitim Müdürlüğü Güncellemek İstiyor.Siyaset Milli Eğitim Müdürlüğünü Güncellemek İstiyor.

Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim müdürlüğünde Emekliye ayrılan Müdür yardımcısı İbrahim Taş’ın yerine aday olan kişilerle ilgili bilgi vermiştik.

Nabız köşemizde yayınladığımız bu bilgiden sonra bir çok milli eğitim çalışanı bizleri aradı. Bir tanesinin söylediği sözler çok dikkat çekici idi. Bunu da kamuoyuyla paylaşmak ihtiyacı hissettik. Bizi arayan okurumuz, ‘Müdür yardımcısı olmak isteyen ilçede ki adayın kendisine bir önceki yerel seçimlerde milletvekilinin biri tarafından söz verildiğini lakin bu sözlere rağmen ilçedeki belediye başkanlığı seçiminin kaybedildiğini, nedeninin ise söz verilen kişilerin seçimde kılını bile kıpırdatmadığını’ söylemiş. Diğer bir okurumuz ise Millî eğitim müdürlüğünde de yeni bir değişimin olacağını söyledi. Yine Milletvekilinin ‘Bizim milli eğitim müdürü olacak kişimiz hazır. O milli eğitim müdürü olunca senide onun kadrosuna getiririz ‘diye söz verdiği iddia edildi. Yani bu söylemlere bakınca Gümüşhane Milli Eğitim müdürlüğünde taşlar yerinden oynayacak. Siyasete karışma gibi bir lüksümüz yok. Ancak kurumlarda böyle düzenlenmez. Böyle düzenlenirse arkasından başarı beklenmez. Yalnız şunu söyleyebiliriz. Milli eğitim müdürlüğünde bir değişim olacaksa bu şehri topyekûn ilgilendiren bir durum. Kadroya gelecek kişinin yeteneği, idareciliği ve şehre katacağı katma değer ve başarı herkes tarafından bilinmeli ve Gümüşhaneliler tarafından güven duyulacak bir isim getirilmeli. Ya da dışardan rüştünün ispat etmiş bir kişide anlaşılmalı. Yoksa Birilerinin etkisiyle müdürlük yapılmıyor. Bu yıl LGS’de bir öğrencimiz Çapa fen lisesine gitti. O da çocuğun ve babası Ertuğrul Sarı’nın başarısından kaynaklanıyor. Geldiğimiz eğitim seviyemiz bu. Milli Eğitim de bir değişiklik olursa bu değişim, Gençlik spor müdürlüğünü de kapsamalı. Çünkü birinde eleman birinde tesis var. Koordineli çalışması gereken iki kurum. Bakalım önümüzde ki günler neler gösterecek. Sunuda unutmamak gerekir Hemşehrimiz ve bir önceki dönem Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu bu gelişmelere nasıl tepki verecek .Onu da ileriki günlerde göreceğiz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siyaset, Milli, Eğitim, Müdürlüğü, Güncellemek, İstiyor.Siyaset, Milli, Eğitim, Müdürlüğünü, Güncellemek, İstiyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı