Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 10:38 Bu haber 1177 kez okundu
 
TOKİ Gümüşhane’nin Hakkını Gümüşhane’ye Vermeli.
NABIZ Haberi
TOKİ Gümüşhane’nin Hakkını Gümüşhane’ye Vermeli.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı ‘100 bin sosyal konut’ projesi kapsamında Gümüşhane’de inşa edilecek konutların adetindeki bilinmezlik hala devam ediyor.

2019 yılında TOKİ’nin ilk açıklamasına göre konutlar önce Arzular-Kabaköy beldesinde yapılması planlanmıştı. Arzular’ın açıklanmasından sonra gelen itirazlar üzerine TOKİ konutlardan 50’sini  Arzular’da yapılmak kaydıyla 200 konutun merkezde yapılmasına karar verilmişti. TOKİ yapılması planlanan konutlara arsa bulanamadı diye 100 tanesini kendi web sayfasından yapılmayacağını duyurmasından sonra 100 konutun yapılıp yapılmayacağı hala anlaşılamadı. Önceki gün Gümüşhane Beledi ye başkanı Ercan Çimen, konutların yapılacağı arsanın çok önceden belirlendiğini açıklamasından sonra bu sefer de herkes bir birine “neler oluyor “demeye başladı.

Başkan Çimen ,” Bağlarbaşı mahallesinde Değirmenönü mevkiinde bulunan alanı önceki yıllarda belediye meclisi kararı ile toplu konut alanı olarak ilan ettiklerini belirtti. TOKİ’nin daireleri fazla yaparız, sonra kura çektiğimiz zaman bu vatandaşlar açıkta kalır düşüncesiyle 100 konut olacak şekilde böyle bir yol izlediğini belirten Başkan Çimen, “TOKİ yetkilileriyle yaptığım görüşmede konut sayısını 250 olarak belirledik. Şu anda en az 250 daire yapılacak. 550 daireye de çıkma durumu var. 100 bin konut projesi kapsamında Gümüşhane merkeze yapılması planlanan 250 konut arazisinin 14 Ocak 2020 tarihinde yazılı olarak TOKİ Başkanlığına sayısal haritalarıyla birlikte belediye olarak bildirdik” dedi

Başkan bey bunları söylerken TOKİ kendi sayfasından 111 sıra numarası ile 100 konut kura çekiminin 17 Haziran 2020 çekileceğini duyurması vatandaşın aklına burada yine bir “ali çengiz oyunu mu dönüyor” yorumlarını getirdi. Başkan Çimen 550 konut sığar dediği yer için TOKİ’nin arsa yetersiz olduğunu beyan etmesi akılları karıştırdı. Bakalım TOKİ son olarak nasıl bir açıklama yayınlayacak. Bakalım TOKİ Gümüşhane’nin hakkını Gümüşhane’ye verecek mi?

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOKİ, Gümüşhane’nin, Hakkını, Gümüşhane’ye, Vermeli.,
Yorumlar
Haber Yazılımı