Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 11:45 Bu haber 294 kez okundu
 
Türk Sağlık-Sen sağlık çalışanlarının ödüllendirilmesini istedi
GÜNDEM Haberi
Türk Sağlık-Sen sağlık çalışanlarının ödüllendirilmesini istedi

Türk Sağlık-Sen sağlık çalışanlarının ödüllendirilmesini istedi

Türk Sağlık-Sen Gümüşhane Şubesi, Valiliğe müracaat ederek yeni tip koronavirüse karşı mücadele eden sağlık çalışanlarının ödüllendirilmesini istedi.

Gümüşhane’de tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı örnek olacak bir şekilde mücadele ettiğini kaydeden Gümüşhane Türk Sağlık-Sen Başkan Yardımcısı Gökmen Beşiroğlu, koronavirüs mücadelesi kapsamında yıllık izinleri durdurulan, çocuklarını, eşlerini ve yakınlarını geride bırakarak canı pahasına sahada birebir mücadele veren sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu artırmak için fazladan 1 maaş ve ek ödemede ödül puanı verilmesi, tak verilmesi, bu mücadele sürecinde toplu taşımadan ücretsiz faydalanmaları gibi ödüllendirmelerin sağlık çalışanlarınca memnuniyetle karşılanacağını söyledi.

Gümüşhane Valiliğine bu konuyu ileterek destek beklediklerini kaydeden Beşiroğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız, Valimiz, Vali Yardımcılarımız, Gümüşhane Valiliğimiz çalışanları, ekibiyle beraber gece gündüz görevi başında olan İl Sağlık Müdürü Dr. Engin Pehlivan, hastanelerimizin acil servisinde, yoğun bakımlarında, servisler ve diğer birimlerinde çalışanlar ile 112 Personelleri, Aile Hekimlikleri, Toplum Sağlığı Merkezleri ve İl Sağlık Müdürlüğünde birebir sahada görev yapan sağlık neferlerimizin başarılı ve canı pahasına verdikleri mücadele ve başarılı çalışmaları Sendikamızca ve kamuoyu nezdinde takdirle karşılanmaktadır. Bu başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Sağlık-Sen, sağlık, çalışanlarının, ödüllendirilmesini, istedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı