Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 11:13 Bu haber 2413 kez okundu
 
Yağmur ve Dolu Bahçeleri Vurdu
Ülke Genelinde Olduğu Gibi Gümüşhane’de de Etkili Olan Dolu ve Sağanak Yağış Bahçelerde Zarara Yol Açtı
GÜNDEM Haberi
Yağmur ve Dolu Bahçeleri Vurdu

Ülke genelinde olduğu gibi Gümüşhane’de de etkili olan sağanak yağış ve dolu özellikle sebze bahçelerinde zarara yol açtı.

Gümüşhane’de bir haftadır etkili olan sağanak yağış ve zaman zaman yağışla beraber meydana gelen dolu yağışı önceki gün merkez ilçeye bağlı Tekke köyü ile kent merkezi arasındaki ekili alanlarda sele dönüştü. Sel sonrası ekili alanlarda hasar meydana geldi.

“Bazı Köyler de Olumsuz Etkilendi”

Edinilen bilgiye göre Gümüşhane merkez ilçeye bağlı Gözeler, Boyluca v e Karamustafa köyleri ile Torul ilçesine bağlı Işık ve Cebeli köyleri aşırı yağış ve doludan nasibini aldı. Gelen bilgilere göre adı geçen köylerde ekili alanların zarar gördüğü ifade edildi.

“Hasar Tespit Çalışması Yapılıyor”

Gümüşhane Tarım ve Orman Müdürü Edip Birşen, sağanak yağış ve dolunun zarara yol açtığı köylerde hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Dün etkili olan (önceki gün) dolu ve yağmur özellikle Çamlıköy köyünde de hasar tespit çalışması yapacağız. Gözeler, Boyluca, Karamustafa, Işık ve Cebeli köylerinde hasar tespit çalışması ise tamamlandı” dedi.

Sürücüler Zor Anlar Yaşadı

Aşırı yağışlar ve dolu nedeniyle Harşit Çayı’nın da su debisi yükseldi. Gün boyunca Gümüşhane ve Torul Belediyesi tarafından tedbir amaçlı olarak vatandaşlara sürekli uyarılar yapıldı.

Gümüşhane-Tekke köyü arasındaki ana yol güzergahını etkileyen yağmur suları ise sürücülere zor anlar yaşatırken,yağmur suyunun getirdiği taş ve çamur nedeniyle sürücüler araçların sürmekte zorlandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yağmur, ve, Dolu, Bahçeleri, Vurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı