Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 11:07 Bu haber 2508 kez okundu
 
Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas hayatını kaybeden Dr. Muhammed Mursi ile ilgili basın açıklaması
GÜNDEM Haberi
Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas hayatını kaybeden Dr. Muhammed Mursi ile ilgili basın açıklaması

Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas hayatını kaybeden Dr. Muhammed Mursi ile ilgili basın açıklaması yayınladı.

İl Başkanı Nas yaptığı basın açıklamasında; dün mahkeme salonunda hayatını kaybeden ve bugün yerel saat ile sabah 06.00’da toprağa verilen Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Dr. Muhammed Mursi’nin, HAKK davası uğruna şahadet şerbetini içenlerden olduğunu söyledi.   

Mısır’da yedi yıl önce yapılan seçimde oyların yüzde 51.73'ünü alarak seçilmiş Cumhurbaşkanı olan ve darbe ile görevden uzaklaştırılan Dr. Muhammed Mursi’nin, darbecilere ve dış güçlere değil, HAKK davasına olan teslimiyet anlayışını her vesileyle ortaya koyduğunu dile getiren Nas, “Dik duruşundan ve davasına olan inancından hiçbir şekilde taviz vermeden, hayatı boyunca inandığı gibi yaşadı. Son nefesini de bu kutlu mücadelenin en ön safında, çile dolu geçen yılların sonunda mahkeme salonunda vererek şahadet şerbetini içti. Rabbim mekanını Cennet eylesin” dedi.

Muhammed Mursi’nin iktidara gelmesinden sonra, Mısır’ı yeniden dizayn etmek, kendileri için tehlikesiz, yönlendirilebilir ve yönetilebilir bir ülke konumuna getirmek isteyenlerin Abdülfettah es-Sisi vasıtasıyla darbe yaptırdıklarını hatırlatan Nas, “Siyonist mihraklar öncülüğündeki küresel güçler ne yazık ki Mısır halkının çıkarları yerine dış güçlerin çıkarlarını önceleyen ve Siyonist politikalara angaje olmayı yeğleyen koltuk sevdalısı darbeci Abdulfettah es-Sisi vasıtasıyla amacına ulaşmış oldu. Oded Yinon (İsrail İçin Strateji Planı)’da yer verildiği üzere; Mısır’ı farklı coğrafî bölgelere ayırmak, Müslüman-Hristiyan Kıpti ayrışmasını tetiklemek, Sina üzerinde yeniden denetim kurmak ve Mısır’ı Nil Nehri’ne yani 1967’deki altı gün savaşı öncesi sınırlara itmek amacını güden Siyonist güçler engel olarak niteledikleri Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yi iktidardan uzaklaştırmayı bir zaruret olarak gördüler.  Bu nedenle gerçekleştirdikleri darbe ve Abdulfettah es Sisi vasıtasıyla Mısır üzerindeki kontrollerini tahkim etme yoluna gittiler. Mısır’da dış mihrakların etkisi altındaki Sisi yönetimi de iktidar uğruna yıllardan beri pervasız bir şekilde insan hakları ihlallerine, haksız ve hukuksuz idamlara devam etmektedir” diye konuştu.

Hak'kın hâkimiyetinin ve mazlumların kurtuluşu mücadelesinin asla bitmeyeceğine vurgu yapan Nas, “Bu bayrak elden ele ve nesilden nesile taşınmaya devam edecektir. Sömürüye, zulme ve işbirlikçilere karşı dik durma şuuruna sahip Mısır halkının onurlu mücadelesinin bütün bu zulme ve zorluklara rağmen, Muhammed Mursi’nin şahadetinden sonra da en güçlü şekilde devam edeceğine ve er ya da geç zafere ulaşacağına olan inancımız tamdır. Bu vesileyle, şahadet şerbetini içme şerefine nail olan Muhammed Mursi’ye yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm Müslümanlara sabrı cemîl diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeniden, Refah, Partisi, Gümüşhane, İl, Başkanı, Ziya, Nas, hayatını, kaybeden, Dr., Muhammed, Mursi, ile, ilgili, basın, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı