Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 08:59 Bu haber 5616 kez okundu
 
Yenişehir Stadının Tribünleri Neden Yapılmıyor.
NABIZ Haberi
Yenişehir Stadının Tribünleri Neden Yapılmıyor.

 

Gümüşhane’de Gençlik Spor il Müdürü iken görevden alınan ve çalıştığı yıllarda Gümüşhane’ye 147 milyon yatırım getiren İsrafil Arslan görevden alındığı dönemde 1029 kişilik Yenişehir stadına tribün yapılması gündemdeydi.

Projeleri hazırlanan Yenişehir stadı için İstanbul’da düzenlenen GÜDEF toplantısında bu konuda İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’dan tribün yapılması konusunda söz alınmıştı. Gümüşhane Dernekleri Federasyonu (GÜDEF) tarafından İstanbul'da organize edilen 'Gümüşhaneliler Buluşması' programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, taraftarların 'Stat istiyoruz' tezahüratlarına cevap olarak, "Gümüşhane-Bayburt arasına havalimanı yapan AK Parti, Gümüşhane'ye stat yapmaz mı? Şahsi olarak üzerime alıyorum, Gümüşhane Stadı işini. Hiç merak etmeyin. Biz bu zamana kadar sözümüzün altında kalmadık. Ben çok söz veren bir insan değilim ama Gümüşhane bir şey isterse iş değişir" ifadelerini kullanmıştı.

Aradan geçen iki yıla rağmen projenin ihalesi gerçekleşmedi. Gerçekleşme me nedeni Süleyman Soylu 'ya mal edilecek olması mı yoksa başka sebepleri mi var? Siyasilerimiz tribünler yapılırsa Süleyman beye mal edilecek olması nedeniyle mi engelliyorlar? Biz buna ihtimal vermiyoruz. Birde GÜDEF başkanı Vahit Olgun, Süleyman beyden söz aldı diye mi engelleniyor? Bizim kimin yaptığına bakmamamız gerekir. Hizmet Gümüşhane’ye yapılıyorsa kimin yaptığının çok önemi yok.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yenişehir, Stadının, Tribünleri, Neden, Yapılmıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı