Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 09:35 Bu haber 372 kez okundu
 
Yüz yüze eğitimde ikinci hafta başladı
EĞİTİM Haberi
Yüz yüze eğitimde ikinci hafta başladı

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 21-25 Eylül’de İlkokul ve Okulöncesi öğrencileri için başlatılan yüz yüze eğitim faaliyetleri 28 Eylül 2020 tarihleri itibariyle okulöncesi ve ilkokul 1. Sınıflarda hafta 2 gün olarak devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Müdür Yardımcıları, Maarif Müfettişleri ve Şube Müdürlerinin de ayrı ayrı ziyaret ettikleri okullarda sosyal mesafe kuralına uygun şekilde şubedeki öğrencilerin gruplara bölünerek yapılan yüz yüze eğitim sürecinde sınıf mevcudunun bölünmesiyle ders başı yapılmaya başlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan “İmkân ve şartlara göre sınıf mevcudunun sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde iki ayrı gruba ayrılması ve her grubun okula uyum programının birbirinden farklı günlerde olması sağlanacak. Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılarak, Okul yönetimlerince teneffüs saatlerinde öğrenciler arasındaki sosyal mesafenin korunması için nöbet görevi de dahil olmak üzere gerekli planlamalar gerçekleştirilecektir. Bu süreçte okullara zorunlu olmadıkça ziyaretçi kabul edilmeyecek, zorunlu durumlarda ise ziyaretçinin kaydı tutularak tedbirler doğrultusunda kabulü sağlanacak. Hijyen, sosyal mesafe, korku ve kaygılardan kurtulma gibi etkinliklerin yanı sıra öğrencilerin okulu ve çalışanları tanımalarına yönelik etkinlikler düzenlenecektir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüz, yüze, eğitimde, ikinci, hafta, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı