Yazı Detayı
17 Eylül 2020 - Perşembe 10:35 Bu yazı 661 kez okundu
 
Gümüşhanespor ve Yeşeren Umutlar
Şahin ÖZTÜRK
gazetegumuskoza@gmail.com
 
 

Gümüşhanespor ve Yeşeren Umutlar 

Gümüşhanespor’da yeşeren umutlar yeniden solmasın. Son 1 yıla dönüp baktığımızda kulübün başına gelenler pişmiş tavuğun başına bile gelmedi dersek yeri olur herhalde. Önceki yıllarda adından sıkça bahsedilen, sportif ve yönetimsel anlamda büyük başarılara imza atan kulüp maalesef birtakım etkenler ve bazı iş bilmezlerin marifeti sonucunda adeta bataklığa çevrildi. Neydi bu etkenler? Sahipsizlik, ilgisizlik, umursamazlık vesaire.

3 sezon üst üste kendi grubunda ligi alt üst eden ve rakip takımlarının korkulu rüyası haline gelen kulübümüz, ne yazık ki son bir yılda adeta sokağa atılmış vaziyette kaderine tek edilip, Siyasetçilerin, İşadamlarının ve STK’ların sırtını çevirip sin küllahın görünmesin misali kabuğuna çekildiği, ne oldukları bilinmeyen belki de amaçları sırf reklam ve çıkar peşinde koşmak olan ithal başkan ve yöneticilerin cirit atıp mesken tuttuğu, bir kulüpten ziyade adeta yolgeçen hanına çevrildi. Bırakın futbolcusuna vaat edilen ödemeyi, yemekhanesinde yemeği, içilecek suyunun dahi bulunamadığı utanç verici günler yaşandı. Bu konuları fazla irdelemeye gerek yok, çünkü bu kulübü gerçek manada benimseyen her kesimin olup bitenden illaki haberi olmuştur diye düşünüyorum. Evet, bütün bu yaşanan olumsuzlukların, karamsarlıkların ve tükenmişliklerin sonunda nihayet umutların yeşerdiği yeni bir havaya girmeye başladık diyebilirim. Yani karanlık bir tünelin sonunda ki ışığı görmek misali.

Malumunuz yine, yeni bir kongremiz daha olacak. Son bir yılda o kadar çok kongre yaşadık ki, bu kongrelerle birlikte gelip, büyük umutlar vaat eden, lakin icraatlarını bir türlü göremediğimiz başkanların artık sayısını dahi unuttuk. Temenni ediyorum ki, bu kongre sonucunda uzun vadeli olarak gerçek manada kulübün menfaatlerini gözeten daha istikrarlı yeni bir yönetime kavuşuruz. Bu kulüp son 1 yılda âdeta çamaşır değiştirir gibi başkan değiştirdi. Ama umut ediyorum ki bu defa öyle olmayacak. Adaylığını geçtiğimiz günlerde açıklayan tüm Gümüşhane’nin yakinen tanıdığı bir isim. Kendisi Gümüşhane hassasiyetiyle yüklü, yerli ve bir o kadarda özverili, reklam ya da isim yapmak gibi bir derdi olmadığını düşündüğüm, GÜDEF Başkanı Sn. Vahit Olgun beyin bu kongre sonucunda başkanlığa gelmesini kulübün bir kurtuluş reçetesi olarak görüyorum. Bırakın sadece Gümüşhane’yi siyasetçisinden bürokratına, iş adamından STK’lara kadar birçok kesimin İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir gibi Metropol şehirlerde bile kendini tanıtmış bir kimliğe sahip. Başkanlığı henüz kesinleşmemişken bile futbolcuları bir toplantı halinde ikna eden Vahit Bey, geçtiğimiz tüm sezon boyunca ödenmeyen miktarda bir ödeme yaparak onların gönüllerini fethedip güven duygularını kazanarak kulüpte kalmalarını sağlamıştır.

Başkanlık görevi için son derece azimli ve istekli olan başkan beyin geçtiğimiz hafta yapmış olduğu basın toplantısında kulübün düzlüğe çıkarılması için maddi anlamda destek sağlanabilmesi noktasında birtakım planlarının olduğunu, özellikle il dışındaki işadamlarının yanı sıra dernekler aracılığıyla yardım kampanyaları düzenleyerek borç yükünün ortadan kaldırılabileceğini dile getirdi. Bu konuda kendisinin de zaten Dernekler Federasyonu Başkanı olduğunu düşündüğümüzde başarılı olabileceği kanaatindeyim. Vahit başkanın yapılacak olan Gümüşhanespor kongresinde zaten başkanlığa seçilmesine de kesin gözüyle bakılıyor. Başkan seçildiği takdirde bizlerinde kendisine bir Gümüşhaneli olarak arkasında durup bu kulübün menfaatlerini gözeterek destek çıkmak zorundayız. Zorundayız çünkü bu kulüp bu şehre ait ve bizde bu şehirde yaşıyorsak ki yaşıyoruz, bu kulübü gerçek manada sahiplenecek olan başkan Vahit beyin arkasında durmalıyız. Burada sahip çıkmak noktasında elbette ki en büyük pay siyasetçilere, iş adamlarına ve STK’lara düşüyor. Bunların arasında belki de, başkan beyle kişisel anlamda şahsi problemi olan veya fikir ayrılığı yaşayanlar olabilir. Ama sizin derdiniz Vahit Olgun değil, Gümüşhane ve Gümüşhanespor olsun. Egosu ve sorunu olanlar var ise lütfen bir kenara atsın ve bu şehrin sosyal manada tek kalmış markası olan Gümüşhanespor ’da yeşeren umutları yeniden soldurmasın.

 

 

 
Etiketler: Gümüşhanespor, ve, Yeşeren, Umutlar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı