Haber Detayı
30 Nisan 2021 - Cuma 08:59 Bu haber 2227 kez okundu
 
Atletizm Dalında Bittik, Yetkililer Neden Sessiz
NABIZ Haberi
Atletizm Dalında Bittik, Yetkililer Neden Sessiz

 

Gençlik spor il müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Bilek Güreşinde, Yüzmede, Atıcılıktaki şampiyon olup Gümüşhane’nin adımızı duyuran sporcularımızdan bahsediyoruz.

Bu alanlarda başarılı olurken en iyi olduğumuz atletizmde neden başarı gösteremiyoruz. 14 Nisanda yapılan atletizm geliştirme projesi ve il karmaları bölgesel kros projesi yarı finali yarışmasında da Sivas’ta hüsrana uğradık. 2008-2009 (2km) Kız ve Erkelerde takım çıkaramazken 2006-2007 (2km) 22 takımın katıldığı yarışmada 22. Olduk. Erkeklerde(3km) ise 12. olduk 2004-2005 U18 kadınlar (3km) ise 17. olurken erkeklerde (4km)takım çıkaramadık.

İlimiz ferdi spor dallarında yıllardır başarı ile adımızdan bahsettirirken şimdi bu başarısızlıklar nasıl yorumlanmalı. Atletizm başarılıda biz mi kafayı taktık. Kimseye kafa falan takmadık. Başarısızlıkları yazıyoruz. Hele hele atletizm bütün spor dallarının anası olmasına rağmen ve ilimizden atletizmde Dünya- Avrupa - Balkan- şampiyonları çıkaran bir il olmamıza rağmen şimdi neden başarısız olduğumuzu yazıyoruz. İlimiz büyükleri ve yetkilileri bu işe neden el atmıyorlar. Yaklaşık 2-3 yıldır ilimizde atletizm yok denilecek duruma geldi.    Neden başarısızız? Biz yazmaya devam edeceğiz. Atletizm antrenörlerimiz kendi karnelerine bir baksınlar. Karne önlerinde notu da kendileri versinler. Kaç puan aldılar bir sorgulasınlar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atletizm, Dalında, Bittik,, Yetkililer, Neden, Sessiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı