Haber Detayı
15 Haziran 2021 - Salı 09:37 Bu haber 2168 kez okundu
 
Başkan Tanış: Bu fütursuz kararı hiçbir şekilde kabul etmeyeceğiz
SİYASET Haberi
Başkan Tanış: Bu fütursuz kararı hiçbir şekilde kabul etmeyeceğiz

Başkan Tanış: Bu fütursuz kararı hiçbir şekilde kabul etmeyeceğiz

Arzular-Kabaköy Beldesi Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış, Mera Komisyonu tarafından verilen kararı eleştirdi. Başkan Tanış verilen kararı sosyal medya adresinden yaptığı açıklamayla kabul edilemez olarak değerlendirdi.

İl Tarım İl Müdürlüğü Mera Komisyonu tarafından verilen kararla yaylalarda büyük ve küçükbaş hayvanlar için otlatma alanları açıklandı. Açıklanan kararı eleştiren Arzular-Kabaköy Beldesi Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış, beldelerine ait hayvan sayısının resmiyete göre daha fazla olduğunu öne sürerek, Mera komisyon başkanlığında verilen otlatma kararını için verilen alanı yeterli bulmadığını kaydetti.

Başkan Tanış verilen kararı sosyal medya hesabından eleştirdi. Başkan Tanış sosyal medya hesabında şu ifadeleri kullandı: “Mera Komisyonu Başkanlığının, Arzular-Kabaköy Beldesi Yaylaları hakkında yaptığı tahsis kararını siz değerli hemşerilerimiz gibi bizler de üzüntü ve şaşkınlık içerisinde karşıladık. Ben, bu beldenin bir evladı ve Belediye Başkanı olarak, Komisyon tarafından verilmiş olan bu fütursuz kararın hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini, beldemizin haklarının gasp edilemeyeceğini ve hakkımızı alana dek mücadelemizi sürdüreceğimizi buradan tüm hemşerilerime bildirmek istiyorum. Herkesin bilmesini isterim ki Arzular-Kabaköy Belediyesi güçlüdür, itibarlıdır ve haklı olduğu davasında galip gelecektir! Ben bu beldenin belediye başkanı olarak her zaman olduğu gibi yine tüm benliğimle beldemiz için mücadeleye sonuna kadar devam edeceğim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Tanış:, Bu, fütursuz, kararı, hiçbir, şekilde, kabul, etmeyeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı