Haber Detayı
04 Haziran 2021 - Cuma 09:24 Bu haber 1975 kez okundu
 
Bizden Gördüklerimiz Bizden mi Değil mi Siz Karar Verin?
NABIZ Haberi
Bizden Gördüklerimiz Bizden mi Değil mi Siz Karar Verin?

Gümüşhanesporun son maçta Kocaelispor’a 5-0 yenilerek küme düşmesinin ardından play-offfa kalan Kocaelispor playf-off maçlarının ardından bilindiği üzere şampiyon olarak 1.Lige çıktı.

Kocaelispor Başkanı Hemşehrimiz Engin Koyun Kocaeli T V.41 televizyonuna çıkarak gündemi yorumladı. Gündemi yorumlarken Hem Gümüşhane’de yapılan maçı, hem de Kocaeli’de yapılan maç esnasında olanları açıkladı.

Bakın hemşehrimiz Engin Koyun TV.41 kanalında neler söyledi. "Ben Başkanvekiliyim 5’te 5 yapmışım, benim dönemimde Gümüşhanespor maçına gidiyoruz. Maraş gibi sıradan bir takım Gümüşhanespor’u orada yendi. Onlar kafada bitirmişler zaten her şeyi. Çünkü baya sıkıntıdalar. Sağ olsunlar otelde ağırladılar bizleri. Orada yöneticiler ile bir görüşmemiz oldu. Öyle bir anlattılar ki ben gerçekten üzüldüm Kulübün ekonomik ve yönetimsel sıkıntılarına. Orası benim çocukluğumun geçtiği bir şehir, ne yapabiliriz nasıl destek olabiliriz diye düşündük. Ya, Gümüşhanespor bizimle 10 maç yapsa 1’ini bile alamaz. Ben o zaman Erhan hocaya söyledim. Dedim ki bu takım bizim ayarımızda bir takım değil, orta sahada iki tane ters ayaklı oyuncu var onlara önlem alalım dedim ters bir top gelir çıkaramayız benim karizmayı çizdirmeyelim dedim. Orta sahadan ters bir top geldi, o da 30 sene topa vursaydı oradan girmezdi gitti gol oldu. Talihsiz bir gol yedik. Gümüşhaneliler orada haklı olarak mutlu oldular, ben üzüldüm. Burada yerel basın çok acımasız. Neyse biz dedik ki bizim bu işi telafi etmemiz lazım. Futbolda biraz elimizi vicdanımıza koymak gerekiyor. Kocaeli 2 milyonluk bir kent, benim burada 40 yıllık bir emeğim var, itibarımız var. Benim futbolcuya Gümüşhanespor’a maçı ver deme şansım yok. Bu çok çirkin bir olay. Sen Gümüşhane’ye maçı verirsen bu kul hakkıdır. Bizim çocuklar da o gün çok formdaydı maçı aldılar. Gümüşhanespor taraftarının bir bölümünün, son zamanlarda. Belediye Başkanımız da orada siyaset yapıyor anlayabiliyorum ama oradan beni eleştirmesi iyi olmadı. Benim hemşerim bir kulüp başkanı diye mutlu olur gurur duyarım. Fakat sayfadan bize her türlü küfrü ettiler. Ne buraya yaranabiliyoruz ne oraya. Gümüşhaneli hemşehrilerimize buradan söylüyorum, gidin o zat-ı muhteremlere gidin sorun ki 2 hafta önce Urfa’dan 4 tane yemişsiniz, beceriksizliğinizden dolayı 3 puanınız silinmiş, kulübün bir şeyi kalmamış ortada. Burada ilk defa söylüyorum, dedim ki siz düşmüşsünüz gelin ben size 500 bin lira yardım yapayım dedim, hatta ve hatta yasağınız var yasağı kaldırın ben size kiralık futbolcu da veririm. Ben bunları söylememe rağmen bunlar o kadar kendi siyasetleri uğruna bizi malzeme yaptılar, hakaret ettiler. Tabi ki yaşadıkları çok hoş şeyler değil, bir kulübün hakkını alıp başka bir kulübe vermek kul hakkıdır. Ben 2 milyonluk bir kentte onursuz bir adam olurum. Siyaset uğruna birilerini kirletmeyelim. Ben Gümüşhane Belediye Başkanı’nı maça çağırdım, orada bir belediye başkanı fotoğrafı görmüş ve vay efendim sen nasıl o maça gidersin demiş. Gümüşhane’de sevilmiyormuşum, oradaki 3-5 çapulcunun söylemi bu. O zat-ı muhtereme de bunun hesabını sorsunlar, bu beceriksizliğin, bu kulübe sahip çıkmayışının hesabını sorsunlar" ifadelerini kullandı.

İçimizden biri olarak gördüklerimiz bu şehirden gidince aidiyet duygusunu kaybediyor. Biz halen bizden biri sayıyoruz. Bizden olmadıklarının en güzel örneğini Engin Koyun TV programında gülerek herkesin önünde anlatıyor. Birde üstelik bu şehrin insanlarına çapulcu diyerek söylemde bulunuyor. Ayrıca bizim anladığımız kadarıyla, elini taşın altına koyan insanlardan hesap sorulmasını istiyor. Bu şehrin hiçbir şeyinden haberi olmayanlar sözde alaya alarak para verelim diyorlar. Gerisine yorum yapmıyoruz. Takdir kamuoyunun.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bizden, Gördüklerimiz, Bizden, mi, Değil, mi, Siz, Karar, Verin?,
Yorumlar
Haber Yazılımı