Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 09:55 Bu haber 803 kez okundu
 
“Bu Bir Devlet Terörüdür!
Saadet Partisi İl Başkanı Demir: ‘Kudüs coğrafi bir mesele değil imanı bir meseledir”
GÜNDEM Haberi
“Bu Bir Devlet Terörüdür!

Saadet Partisi Gümüşhane İl Başkanı Akın Demir, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırılara tepki gösterdi. Demir gazetemize konu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, ‘’ İsrail Hükümetinin fütursuz yaklaşımı bu saldırının ne ilk ne de son olacağını göstermiştir. Rahmetli Erbakan Hocamızın ifadesi ile ‘Kudüs coğrafi bir mesele değil imanı bir meseledir’’ dedi.

İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılara tepkiler artıyor. Müslüman devletler ile Avrupa ve ABD’den de tepkilere neden olan saldırılarla ilgili ise İsrail’in umursamaz tavırları tepkilere neden oluyor. Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, dün akşam İsrail güçlerinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nde Filistinlilere yönelik saldırılarında 205 Filistinlinin yaralandığı, bunlardan 88'inin Kudüs'teki hastanelere kaldırıldığı ifade edilmişti. İsrail’in bu sert ve haksız tutumuna ise, tepkiler ardı ardına geliyor. Konu ile ilgili gazetemize açıklama yapan Saadet Partisi Gümüşhane İl Başkanı Akın Demir, Kadir gecesi ve Ramazan bayramı arifesinde yaşanan bu saldırını devlet terörü olduğunu ifade etti.

‘’Müslümanlara Yapılan Saldırıyı En Şedit Bir Şekilde Kınıyoruz’’

Kudüs’te yaşananları Necmettin Erbakan hocanın ‘Kudüs coğrafi bir mesele değil imanı bir meseledir’ ifadesiyle açıklayan Saadet Partisi Gümüşhane İl Başkanı Akın Demir, ‘’ Müslümanların ilk kıblesi ve üç mübarek mescidinden bir olan Aksa yine alçakça saldırıya maruz kalmıştır. Kadir gecesi ve Ramazan Bayramı arifesinde yaşanan bu hadise tam anlamı ile bir devlet terörüdür. İsrail Hükümetinin fütursuz yaklaşımı bu saldırının ne ilk ne de son olacağını göstermiştir. Rahmetli Erbakan Hocamızın ifadesi ile ‘Kudüs coğrafi bir mesele değil imanı bir meseledir.’  Peygamberimizin İsra ve Miraç hadiselerinin yaşandığı, Müslümanların ilk kıblesi ve kitabi ifade ile etrafının mübarek kılındığı bu mescit’e ve Müslümanlara yapılan saldırıyı en şedit bir şekilde kınıyoruz. İsrail Devleti ve Fanatik Yahudiler ne sözden ne de uluslar arası kınamalardan anlamakta hala bildiğini okumaktadır. Bu sebep ile bir an önce Müslümanların birlik olup, bu zalimlere karşı harekete geçmesi gerekmektedir. İsrail’in devlet terörüne maalesef Arap Liderlerinden ses çıkmamakta sadece Türkiye ve İran’dan tepki gelmektedir. Rahmetli hocamızın ifadesi bu manada haklılığını ortaya koymuş ve bu meselenin coğrafi bir mesele değil imanı bir mesele olduğunu ispat etmiştir.  Arap Liderleri Yahudi Lobilerinin etkisinde kalmakta ve Aksa Davasını sahipsiz bırakmaktadır. Lakin ellerinde sapanı ile taş atan çocuklar ve asil Türk Milleti Aksa Davasını sahipsiz bırakmadı bırakmayacaktır. Bu bağlamda yapılan saldırıyı bir kez daha en şedit bir şekilde kınadığımızı ifade ile İsrail menşeli malları almamaya yani ticari boykota milletimizi davet ettiğimizi bir kez daha haykırıyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bu, Bir, Devlet, Terörüdür!,
Yorumlar
Haber Yazılımı