Haber Detayı
16 Haziran 2021 - Çarşamba 09:35 Bu haber 1047 kez okundu
 
Caddelerin Çehresi Değişiyor
Gümüşhane Belediyesi tarafından yürütülen ‘Sokak Sağlıklaştırması’ projesiyle sokakların çehresi değişiyor
DİĞER Haberi
 Caddelerin Çehresi Değişiyor

Gümüşhane'de sokaklar, yaklaşık 4,5 milyon liralık sokak sağlıklaştırma projesiyle modern bir görünüm ve düzene kavuşuyor. 15 Temmuz Zafer Meydanı’nda uygulanan sokak sağlıklaştırma projesi en işlek iki caddesi olan Cumhuriyet Caddesinde tamamlanmak üzere. Yapılan projede üst yapı tamamlandı, alt yapı çalışmalarına ise en kısa sürede başlanacak.  Cumhuriyet caddesinin tamamlanmasının ardından Atatürk Caddesinde çalışmalar başlayacak. Gümüşhane Belediyesi tarafından yürütülen ‘Sokak Sağlıklaştırması’ projesiyle tabela birliği sağlamak için cadde üzerindeki mevcut tabelalar sökülürken, bina giydirmeleri öncesi ısı tasarrufu sağlamak amacıyla bina dış cephelerine izolasyon da uygulanıyor. Yapılan projede üst yapı tamamlandı, alt yapı çalışmalarına ise en kısa sürede başlanacak.

‘Üst Yapı Tamam, Sırada Alt Yapı Var’

Sona gelinen projeyle ilgili gazetemize değerlendirmede bulunan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Caddesinde üst yapısı tamamlandığını,  en kısa sürede alt yapısına başlayacaklarını söyledi. Başkan Çimen, “Sokak lambalarında ise değişikliğe gideceğiz. Yapılan çalışmaya özgü güzel bir direk var, nasipse caddeye yakışan bir aydınlatma olacak. Kaldırımlarda ise yeni bir sistem uygulamayı düşünüyoruz. Aydınlatması, bisiklet yolu, cephe giydirme ve boyama çalışmalarımızla birlikte, caddemiz istediğimiz şekle gelecek” diye konuştu.

Başkan Çimen, “Atatürk Caddesinin de projesi hazır. Atatürk caddemiz de yapılacak çalışma diğer caddelere göre daha kısa sürecek. Terziler sokaktaki bir çalışma yaptırıyoruz. Sanatsal bir sokak yapmak düşüncemiz var. Tam bir şehir görüntüsü olacak. Yapılan bu çalışmalarla caddelerimizi değeri, güzelliği ve algısı çok değişti. Şehrimize, caddelerimize yakışan güzel olan her şeyi yapmak için çalışmalarımız devam edeceğiz” dedi.

‘Yaklaşık 4,5 Milyon Liralık Bir Yatırım’

Kentin dokusunu düzenlemek adına daha önce Zafer Meydanı’nda Sokak sağlıklaştırma çalışması yürüttüklerini anımsatan Başkan Çimen, Gümüşhane'nin en işlek noktaları Atatürk ve Cumhuriyet caddelerinde yaklaşık 20 bin metrekare alanda yeni bir çalışma başlatmıştık. Sokak sağlıklaştırma projesinin, kentin görünümü ve imajına büyük değer katacağına inanıyorum. Çalışmalara Cumhuriyet caddemizden başladık. Yaklaşık 20 bin metrekare dış cephe ve bunun yanında çatı olukları yapacağız. Cephe giydirmeleri ve izolasyonla aynı zamanda ısı tasarrufu da sağlayacağız. 4 renk ile caddelerimize güzel bir görünüm kazandıracağız. Dükkan cephelerine taş giydirmelerimiz olacak. Tabela birliği ve düzeni ortaya çıkacak. Burada yaklaşık 4,5 milyon liralık bir yatırım söz konusu. Amacımız şehrin tarihini ve kültürünü yansıtmaktır” ifadelerini kullandı.

Projeye destekleri için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a teşekkür eden Çimen, "Bu dönemde cadde ve sokaklarımızı şehrimizin tarihine uygun şekilde düzenleyeceğiz. İnşallah bu projenin ardından diğer cadde ve sokaklarımızda da düzenleme çalışmalarımız olacak. Turizmden beklentisi olan bir şehiriz. Butik ve modern bir kente uygun şekilde cadde ve sokaklarımızı sağlıklaştıracağız." diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Caddelerin, Çehresi, Değişiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı