Haber Detayı
27 Nisan 2021 - Salı 08:40 Bu haber 1413 kez okundu
 
Çelik Avrupa Şampiyonlar Şampiyonu oldu
SPOR Haberi
Çelik Avrupa Şampiyonlar Şampiyonu oldu

 

Gümüşhanespor’un eski futbolcusu Gümüşhaneli hemşehrimiz Hakkı Çelik, Uluslararası Vücut Geliştirme Şampiyonasında birinci oldu.

Ukrayna'nın Khmelnitsky kentinde 24 Nisan 2021 tarihinde Global Strong Federation (GSF) organizesinde düzenlenen Uluslararası Vücut Geliştirme Şampiyonasına katılan hemşehrimiz Çelik, kendi kategorisi +80 kilo ve tüm kategorilerin finalinde (overalda) birinci olarak Avrupa Şampiyonlar Şampiyonu olarak kupa, deri kemer, madalya ve Türkiye'de sayılı kişilerde bulunan Pro-kart ödülünü aldı.

Hakkı Çelik kimdir?

Gümüşhane Arzular Kabaköy nüfusuna kayıtlı Hakkı Çelik 1985 yılında İstanbul'da doğdu. 10 yaşında karate ile başladığı spor serüveninde siyah kuşak yıldızlar Türkiye şampiyonluğu ve çok sayıda madalyalar elde etti. Yıllar sonra spor serüveni futbol ile devam eden Çelik, İstanbul'da oynadığı amatör kulüpten o dönem 2. Ligde bulunan Gümüşhanespor’a transfer oldu. Gümüşhane'de 2 sezon süren profesyonel futbolculuk kariyeri 3. Ligde bulunan Mecidiyeköy’e transferiyle devam etti ve burada geçirdiği bir sezonun ardından tekrar Gümüşhanespor’a transfer oldu. 

2013 yılında ağırlıklarla tanışmasının ardından şuanda hem musabık hem de antrenör olarak profesyonel olarak sürdürdüğü Fitness ve Bodybuilding kariyerinde 2019 yılında Antalya'da düzenlenen Türkiye şampiyonasında dördüncü, 2020 yılında NABBA&WFF Balkan Şampiyonasında kendi kategorisinde Balkan Şampiyon olan Çelik, son olarak 24 Nisan 2021 tarihinde Global Strong Federation (GSF) organizesinde Uluslararası Vücut geliştirme şampiyonasında +80 kilo ve tüm kategorilerin finalinde (Overalda) Avrupa Şampiyonlar Şampiyonu olarak kupa, deri kemer, madalya ve Türkiye'de sayılı kişilerde bulunan Pro Kart ödülünü alarak büyük bir başarı elde etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çelik, Avrupa, Şampiyonlar, Şampiyonu, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı