Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 09:52 Bu haber 1536 kez okundu
 
CHP’li Ağaç: Buradan Bırakın Su İçmeyi, Hayvan Bile Su İçmez!
GÜNDEM Haberi
CHP’li Ağaç: Buradan Bırakın Su İçmeyi, Hayvan Bile Su İçmez!

 

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, Dikmeler Mahallesi’nde yaşanan su sorunu nedeniyle içme suyu ihtiyacının su depoları ile giderilmeye çalıştığını fakat su depolarında oluşan kirlilik nedeniyle vatandaşların mağdur olduğunu söyledi. Ağaç, ‘’ Bu depolarında içerisinde yosun ve pislik birikiyor. Buradan bırakın insan su içmeyi, hayvan bile su içmez’’ dedi.

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, Cengiz İnşaat’ın Budak Köyü’nün Dikmeler Mahallesi’nde yapılan tünel inşaatları sırasında mahalle de suların kesildiğini ve su ihtiyacının getirilen su deposuyla karşılandığını belirtti. Torul’dan tankerlerle mahalleye su taşındığını aktaran Ağaç, depolarda oluşan yosun ve kirliliğin insan sağlığını tehdit ettiğini kaydetti.

Bu Depolarında İçerisinde Yosun Ve Pislik Birikiyor

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, Budak Köyünün Dikmeler Mahallesinde Cengiz İnşaat tarafından yapılan tünel inşaatları sırasında mahallede yaşanan su problemine dikkat çekti. Ağaç, “Torul’a bağlı Budak Köyünün Dikmeler Mahallesi’nde yaklaşık 30 hane var. Burada yaşayan insanlar hayvancılık ve ziraat yapıyor. Burada ki arazinin altında Cengiz İnşaat’ın yaptığı tünel inşaatı vardı. Bu inşaat sırasında bu köyün suları kesildi. Getirilen bir su deposundan içme suyunu karşılıyorlar. 3 günde bir tankerlerle Torul’dan su getirip depolara dolduruyorlar. Bu depolarında içerisinde yosun ve pislik birikiyor. Buradan bırakın insan su içmeyi hayvan bile su içmez. Ayrıca tünel patlatmalarından dolayı birçok ev hasar gördü. Her zaman söylüyoruz Gümüşhane sahipsiz. Ne iktidar ne de Milletvekilleri Gümüşhane ile ilgilenmiyor.” açıklamalarında bulundu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’li, Ağaç:, Buradan, Bırakın, Su, İçmeyi,, Hayvan, Bile, Su, İçmez!,
Yorumlar
Haber Yazılımı