Haber Detayı
04 Eylül 2020 - Cuma 10:23 Bu haber 4252 kez okundu
 
Demiryolunu Rize’ye İndirdiler Hale İnanmıyor musunuz?
NABIZ Haberi
Demiryolunu Rize’ye İndirdiler Hale İnanmıyor musunuz?

Gümüşhane’de bu hafta içinde demiryolunun Erzurum’dan Rize’ye gideceği bilgisini kamuoyuyla paylaştık. GTSO başkanı İsmail Akçay "bu konuda "alternatif güzergah kabul edilemez "diyerek Gümüşhane adına tek tepki gösteren kişi oldu. Buradan şu çıkıyor demek ki Gümüşhane’de demiryolu ile ilgili tek kuruluş İsmail Akçay’ın başında olduğu GTSO ve İsmail bey. Diğer sivil toplum kuruluşlarını demiryolu hiç ilgilendirmiyor. Hemen hemen her konuda açıklama yapma ihtiyacı hisseden platformlar ile sivil toplum kuruluşlarını acaba bu konu hiç ilgilendirmiyor mu? iktidarın yanında olmak bir hakkın teslim edilmesi ve Gümüşhane menfaatinin önüne geçebiliyor mu ki hiçbir yerden ses çıkmıyor? Anlayamadık.

Ya siyasetimiz? iktidar partisinin ne milletvekilleri , ne belediye başkanı ,nede il başkanından hiç ses çıkmadı. Milletvekillerimize bu konuyu sormak için aradık lakin telefonlara cevap vermediler. Acaba aynı konu Rize’de olsaydı iktidar partisi mensupları sessiz kalırlar mıydı?

Ya diğer siyasi partilerimiz. Cumhur ortağını diğer ortağı MHP. Ana muhalefet partisi CHP, İYİ parti, Saadet, yeni kurulan partiler. Gerçekten sormak istiyoruz. Demiryolunun Gümüşhane’den geçip geçmemesi sizi hiç ilgilendirmiyor mu? İlgilendiriyorsa niye ses vermiyorsunuz. Çekinceleriniz ne, doğrusu merak ediyoruz. Acaba siyasilerimiz demiryolunun Erzurum’dan Rize’ye ineceğine mi inanmıyorlar? Bu konuda Rize Milletvekilinin açıklamalarını, Demiryollarının tutanağını yayınlıyoruz. Belki şimdi inanırlar

MİLLETVEKİLİ AVCI AÇIKLADI: "AŞKALE-RİZE ARASI HAT PROJESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI" AK Parti Rize Milletvekili Avcı: "Aşkale-Rize arası 200 kilometre bir hat oluşturmayı planlıyoruz ve bunun için de proje çalışmalarını başlatmış durumdayız" 03 Eylül 2020 Perşembe 13:10 AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, hızlı tren hattı çalışmaları kapsamında Aşkale-Rize arasında 200 kilometre hat oluşturmayı planladıklarını ve bunun için de proje çalışmalarını başlattıklarını bildirdi. Avcı, yaptığı yazılı açıklamada, İyidere ilçesinde yapımı için ihalesi gerçekleştirilen lojistik merkezinin hızlı tren hattıyla beslenmesi için çalışmaların son aşamaya geldiğini belirtti. Proje üzerinde yaklaşık 6 aydır çalıştıklarını vurgulayan Avcı, şu değerlendirmede bulundu: "Aşkale-Rize arası 200 kilometre bir hat oluşturmayı planlıyoruz ve bunun için de proje çalışmalarını başlatmış durumdayız. Hem yük taşımacılığı hem yolcu taşımacılığı için yapılmış özel bir hat olacak. Proje gerçekleştiğinde Aşkale'den, Türkiye'nin muhtelif bölgelerine ulaşan kuzey-güney ve doğu-batı istikametlerindeki ana hatta bağlanacağız." Avcı, demir yolu ile birlikte lojistik merkezinin İran, Çin ve Rusya gibi dev pazarlara bağlanacağının altını çizerek, "Bu proje uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ve başlattığımız çalışmadır. Proje özgündür ve lojistik merkezi büyük pazarlara bağlama projesidir. Bölgede yapılacak diğer projelerin yerine yapıldığı bilgileri ise spekülatiftir." ifadesini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Demiryolunu, Rize’ye, İndirdiler, Hale, İnanmıyor, musunuz?,
Yorumlar
Haber Yazılımı