Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 09:54 Bu haber 1420 kez okundu
 
“Erbakanca Adım Atılmak Zorundadır’’
Yeniden Refah Parti’li Nas: Mescid-İ Aksa Ve Kudüs Müslümanlarındır, Hep De Öyle Kalacaktır!
GÜNDEM Haberi
“Erbakanca Adım Atılmak Zorundadır’’

İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırılara tepkiler büyürken, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ziya Nas gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'daki cemaate saldırıları sürüyor. İsrail polisi Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate saldırdı. Mescidi Aksa'ya yapılan saldırılar dünya çapında tepkilere neden oldu. Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, dün akşam İsrail güçlerinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nde Filistinlilere yönelik saldırılarında 205 Filistinlinin yaralandığı, bunlardan 88'inin Kudüs'teki hastanelere kaldırıldığı ifade edilmişti. İsrail’in bu sert ve haksız tutumuna ise, tepkiler ardı ardına geliyor. İsrail güçlerinin Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da dün akşam teravih namazını kılan Filistinlilere yönelik ses bombalı ve plastik mermili müdahalesine dünya genelinden tepkiler sürüyor. Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas da, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarını kınayarak gazetemize açıklamalarda bulundu.

‘’Kudüs İçin Artık Kınama Zamanı Geçmişti, Erbakanca Adım Atılmak Zorundadır’’

Kudüs’ün İsrail zulmüne maruz kaldığını ifade eden Yenide Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas, Kudüs’e sahip çıkılması gerektiğini belirtti. Nas, ‘’İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa ve Kudüs her zaman olduğu gibi yine siyonist ABD taşeronu İsrail zulmüne maruz kaldı. Kudüs’ü siyonist ABD İsrail’in başkenti olarak tanımak üzere, Kudüs' de ki büyükelçiliğini 2018 yılında açacağını ilan etti. Bizleri asıl üzen, ABD' nin bu tavrı karşısında bu barbar Siyonist İsrail’in zulmünü kınama mesajları ile geçiştiren Müslümanların tavrıdır. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir! Kudüs için artık kınama zamanı geçmiştir. Erbakanca adım atılmak zorundadır. Dünya bir yandan Kudüs zulmünü izlerken bir yandan da Türkiye’den gelecek haberleri beklemektedir. Acil yapılması gerekenleri genel başkanımız açıklamıştır. Malatya Kürecik derhal kapatılmalıdır. Adana İncirlik hemen kaldırılmalı ve  1996 yılında 54. hükümetin başbakanı merhum Erbakan Hocamızın yaptığı gibi Filistin’e Mehmetçiği göndermelidir. Mescid-i Aksa ve Kudüs Müslümanlarındır, hep de öyle kalacaktır. Kudüs bizim ecdadımız Abdülhamid Han' ın mirasıdır. Sahip çıkmak zorundayız’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Erbakanca, Adım, Atılmak, Zorundadır’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı