Haber Detayı
30 Nisan 2021 - Cuma 08:57 Bu haber 2161 kez okundu
 
Gümüş Otel Yeniden Satışta
NABIZ Haberi
 Gümüş Otel Yeniden Satışta

Gümüşhane kent merkezinde mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan ve 40 yılı aşkın bir süredir kente hizmet eden Gümüş Otel, bahçesi ve otoparkıyla birlikte yeniden satışa çıkartıldı.

İl Encümeni tarafından 6 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’de 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45.maddesine göre açık teklif usulüyle satılacak otelle ilgili imar değişikliği de yapıldı.

Yeni imar durumunda kat miktarı 5 kattan 6 kata çıkarılırken, ticaret alanı olan bölge ticaret+konut olarak değiştirildi, park ve yol olarak gözüken alanların bir kısmı konut ve ticaret alanına dahil edilerek inşaat alanı artırıldı.

Gümüşhane’ye uzun yıllar hizmet eden Gümüş otel ve alanı şimdi Gümüşhane’nin yeni ufuklarına hizmet etmek için satışta. Gümüş otelin satışından gelecek para ile yeni yatırımlar Gümüşhane’ye kazandırılacak. Süleymaniye projesi başta olmak üzere Santa, Satala,Karaca mağarası gibi bir çok destinasyonların eksiklikleri buradan gelen para ile karşılanarak Gümüşhane’nin hem geleceğine, hem de turizmine yeni ışık olacak. Gümüş Otel 6 Mayıs’ta satışa sunulacak. Dileriz il özel idaresi umduğunu bulur.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Gümüş, Otel, Yeniden, Satışta,
Yorumlar
Haber Yazılımı