Haber Detayı
30 Nisan 2021 - Cuma 08:58 Bu haber 3899 kez okundu
 
Gümüşhane Emniyeti Bakın Trafiği Nasıl Yönetiyor.
NABIZ Haberi
Gümüşhane Emniyeti Bakın Trafiği Nasıl Yönetiyor.

               

 

Gümüşhane'de 17 yıldır aynı mekanda gazeteciliğimizi devam ettiriyoruz. Cumhuriyet caddesinin Tarım İl Müdürlüğü karşısında olan işyerimize geldiğimizde de aracımızı işyerimizin önüne park ediyoruz. Bu alanda bilindiği üzere 4-5 esnaf var. Bunlardan biri de biziz. 

Dün sabah yine işyerimize gelerek aracımızı işyerimizin önüne park ettik. İşyerimizde çalışmalarımıza başladık. Aradan bir saat geçmedi bir emniyet görevlisi polis araçlarımızın resmini çekmeye başladı. Bende olayı görünce memura “Memur bey neden araçlarımızın resmini çekiyorsunuz diye seslendim”. Memur bey duymasına rağmen hiç umursamadan araçların resmini çekmeye devam etti. Sonrada Tarım İl Müdürlüğünün önünde duran arkadaşlarının yanına gitti. Bende yanlarına giderek "Memur bey neden araçlarımızın resmini çekiyorsunuz diye söyleyince, Memur beyin yanında duran diğer bir memur arkadaş bize onun Amiri benim, ben size cevap vereyim dedi. Memur bey; “Emniyet müdürümüzün talimatı var, sol tarafa araç park edemezsiniz, şimdi araçların resimlerini aldık birazdan anons edeceğiz, kaldırmayan araç sürücülerine cezai işlem uygulayacağız” dedi. Bende “bu alanda park yasağı tabelası mı varda park yapamıyoruz” deyince trafik kanununa göre çekemezsiniz” dedi. Bizde tartışma büyümesin diye bu alandan ayrıldık ve gidip aracımızı oradan aldık. Ne gariptir dün yine bize ve yanımızdaki esnaf arkadaşlara bunun cezası geldi. Ve bizde anladık ki bu ceza, polis memuruna neden aracımızın fotoğrafını çekiyorsunuz dediğimiz için yazıldı.

Gelelim yeni uygulamaya. Trafik kanununa göre yolun sol tarafına araç park etmek yasak olabilir. Ancak her yasak her yerde uygulanmaz. Bunu en iyi emniyet teşkilatı bilir. Birincisi, buradaki, sol taraf trafiği aksatıyorsa eyvallah. İkincisi, yanımızda fırıncı ve benzeri esnaf var. Bunlar nasıl çalışacak. Üçüncüsü bize en yakın mekânda park gösterilsin. Aracımızı park etmek için 2 kilometre uzaklıkta bulunan kent merkezinde ki otoparka mı götürelim!

Bütün bunların yerine, polisleri sokağa salıp yolların solunda ne kadar araç varsa ceza yazın demek trafiği yönetmek değildir. Bu konu daha çok su kaldıracaktır. Şimdi bizde emniyet müdürlüğüne buradan resim yolluyoruz. Aynı suç duyurusunu da adli makamlara savcılığımıza iletiyoruz.

Esnafa gelince ceza yazıyorsunuz, kendinize gelince mübah mı sayıyorsunuz? Yoksa kendinizi kamu görevi yürütüyor diye vatandaştan üstün mü görüyorsunuz. Bizler vatandaş olarak kanuni haklarımızı kullanacağız. En son merciye kadar şikayetçi olacağız. Ez cümle, bu cürümü bizlere layık görenlere  hakkımızı helal etmiyoruz.

YETKİLİLERDEN CEVAP BEKLİYORUZ.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane, Emniyeti, Bakın, Trafiği, Nasıl, Yönetiyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı