Haber Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 09:33 Bu haber 1419 kez okundu
 
Gümüşhane’nin ilk kurumsal ekspertiz servisi Pilot Garage, Şehrin Tanıtımına Da Katkı Sağlıyor
GÜNDEM Haberi
Gümüşhane’nin ilk kurumsal ekspertiz servisi Pilot Garage, Şehrin Tanıtımına Da Katkı Sağlıyor

Gümüşhane’nin ilk kurumsal ekspertiz servisi Pilot Garage, Şehrin Tanıtımına Da Katkı Sağlıyor

Gümüşhane’de Melis İnşaat Firması adı altında İnşaat ve Mermer işletme faaliyetlerini sürdüren firma sahibi iş adamı Murat Kaya tarafından Gümüşhane’ye açılan Pilot Garage Oto Ekspertiz servisi, 2020 yılı içerisinde 19 Bin aracın kontrollerini sağlayarak ilimiz ekonomisinde ve tanıtımında büyük rol oynadı.

Gümüşhane’nin ilk kurumsal oto ekspertiz servisi Pilot Garage Organize Sanayi Sitesi’nde hizmete devam ediyor. Şiranlı iş adamı Murat Kaya tarafından açılan ekspertiz servisi yüzde 70’i Gümüşhane dışından olmak üzere araç sahiplerine hizmet veriyor. Otomotiv sektöründe bir ilki gerçekleştiren Kaya, Gümüşhane’nin ilk ve TSE Belgeli kurumsal oto ekspertiz servisi olarak Karadeniz ve Doğu Anadolu arasında merkezi konumda olduklarını söyledi. Ekspertiz servisi için Gümüşhane’ye gelen yüzde 70’i başka şehirlerden olan araç sahiplerinin de Gümüşhane’nin meşhur ve yöresel ürünlerini almadan gitmediklerini söyleyen Kaya, bu durumun il ekonomisine büyük katkısı olduğunu söyledi.

 

‘’İlimizin Tanıtımı ve Ekonomisine Oldukça Fazla Katkı Sağlıyoruz’’

Gümüşhane’nin TSE Belgeli ilk ve tek oto ekspertiz servisi Pilot Garage’ın sahibi Murat Kaya, servislerinin güvenli hizmet verdiğini ve şehir dışından araç sürücülerinin de bu konuda Gümüşhane’yi tercih ettiklerini söyledi. İş adamı Murat Kaya, ‘’ İlimizin ilk ve TSE belgeli kurumsal oto ekspertiz servisi, Türkiye’nin en iyi markalarından birisi olan Pilot Garage adı altında hizmet veriyoruz. İlimiz Doğu Anadolu ile Karadeniz bölgesinin arasında bir şehir olduğu için araç alım ve satımın güven noktası halinde. 2020 yılı noter verilerine göre ilimizde yılda 19 Bin araç satışı gerçekleşti. Bu gelen 19 bin araç içerisinde en az iki kişi oluyor, kaba bir hesapla 38 bin kişi şehrimize geliyor. İlimiz nüfusuna göre ve kısıtlama ve pandemi dönemi göz önüne alındığında pandemiden sonra bu veriler çok daha artacak. Bu da demektir ki ilimizin tanıtımı ve ekonomisine çok fazla katkı sağlıyor. İlimize gelen araç sahiplerinin yüzde 70’i şehir dışından geliyor. İlimizin meşhur ve yöresel ürünlerinde almadan gitmiyorlar, bu da ilimizin tanıtımı ve ekonomisine katkı sağlıyor’’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhane’nin, ilk, kurumsal, ekspertiz, servisi, Pilot, Garage,, Şehrin, Tanıtımına, Da, Katkı, Sağlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı