Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 08:51 Bu haber 2469 kez okundu
 
Gümüşhanede Pandemi Tedbirleri Nasıl İşliyor
NABIZ Haberi
Gümüşhanede Pandemi Tedbirleri Nasıl İşliyor

 

Türkiye’de geçtiğimiz hafta Perşembe günü başlayan ve 17 gün sürecek olan tam kapanma günleri Gümüşhane’de kontrollerle beraber başladı. Tüm illerimizde uygulanan tam kapanma nedeniyle Covid 19 vakalarında düşüş yaşanırken, özellikle gurbetten memleketlerine gelen ve bayram sonrası dönüşü gerçekleşecek bu hareketlilikten doğacak vakaların verilere nasıl yansıyacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Bizim gördüğümüz bir konuyu da buradan belirterek bitirmek istiyoruz. Gümüşhane bilindiği üzere bir caddesi olan bir şehir. Trafikte tek yön uygulaması olan bu şehirde ana caddeye çıkan tüm yollar Emniyet barikatları ile tam olarak kapatılmış. Yanımızda Trabzon gibi büyükşehir olan bir ilde bile böyle bir uygulama yokken acaba bizim Emniyetimiz böyle bir uygulamaya neden gerek duymuş bunu da anlayamadık. Vatandaş tek yön uygulaması olan bir şehirde ara sokaklara girip gizlenecek mi? Yani ters yöne mi girecek. Zaten her sokak başında emniyet güçlerimiz rutin kontrollerini yapıyor. Bu Kontrollerde yapılmalı.

Bu çarpıklığa somut bir örnek verelim. Gümüşhane’ye Trabzon tarafından geldiğinizde şehre gireceğiniz ilk yer Tarım İl Müdürlüğü köprüsü. Lakin ana yol köprüden dönüşte, barikat olduğu için şehre giremiyorsunuz. 2 Km. Yukarı giderek Fuadiye caddesinden şehre girip Tarım İl Müdürlüğü önüne gelebilmek için tam 4 km yol gitmeniz gerekiyor. Soruyoruz? Allah aşkına böyle bir uygulama olabilir mi? Şehirde bir bankada işiniz oldu. Aracınızla bankaya gidemiyorsunuz. Atatürk caddesine girmek sanki Berlin duvarını aşmakla eş değer olmuş. Tek caddesi olan bir şehirde tedbirin böylesi bizi çok şaşırttı.

Bunu emniyet güçlerimize ve siyasilerimize soruyoruz. Zaten sesi çıkmayan bir şehir olduğumuzu herkes biliyor. Öyleyse bu kadar tedbir neden?

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhanede, Pandemi, Tedbirleri, Nasıl, İşliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı