Haber Detayı
28 Nisan 2021 - Çarşamba 09:01 Bu haber 3247 kez okundu
 
Gümüşhaneli Kaymakam Evleri Yanan Aileyi Mağdur Etmedi
YAŞAM Haberi
Gümüşhaneli Kaymakam Evleri Yanan Aileyi Mağdur Etmedi

 

Aydın’ın Karpuzlu ilçesinde evleri yanarak kullanılamaz hale gelen aileye Gümüşhaneli kaymakam Semanur Kalkan, yardım eli uzattı. Evleri tamamen kullanılamaz hale gelen aileye Kaymakamlık öncülüğünde yeni bir ev yapıldı.

Aydın’ın Karpuzlu ilçesinin Ömer Mahallesi’nde Zekeriya Ulu (58), 92 yaşındaki annesi Hafize Ulu, zihinsel ve bedensel engelli kardeşi Sezgin Ulu’nun (41) yaşadığı tek katlı evde, 4 Mart’ta yangın çıktı. Elektrik kontağından çıkan yangın sonucu Ulu ailesinin evi, alevlere teslim olarak tamamen kullanılamaz hale geldi. Evlerinin yanmasından dolayı büyük üzüntü yaşayan Ulu ailesi, yardım çağrısında bulundu. Yardım çağrısı karşılıksız kalmayan aileye Gümüşhaneli hemşehrimiz kaymakam Semanur Kalkan yardım eli uzattı.

Eşya Yardımı Da Yapılacak

Ulu ailesinin yardım çağrısına, Karpuzlu Kaymakamlığı, Karpuzlu Belediyesi ve AFAD ekibi duyarsız kalmadı. Karpuzlu Kaymakamlığı, Karpuzlu Belediyesi ve AFAD ekibinin desteğiyle Ulu ailesi için yeni bir ev inşa edildi. Yeni bir eve kavuşan Ulu ailesi, destek veren herkese teşekkür ederek, “Allah, devletimizden razı olsun.” diye konuştu. Ulu ailesinin yeni bir eve kavuşmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirten Ömerler Mahalle Muhtarı Gürkan Yıldırım, “Köyümüz sakinlerinden Ulu ailesinin yanan evlerinin bakım ve onarımını Karpuzlu Kaymakamlığı, Karpuzlu Belediyesi ve AFAD ekibi üstlendi. Kısa sürede çalışmalarının tamamlanmasıyla evin inşaatı tamamlandı. Aileye şimdi eşya yardımı yapılarak tüm eksikleri tamamlanacak. Verdikleri destekten dolayı Karpuzlu Kaymakamız Semanur Kalkan, Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez, AFAD ekibine teşekkür ediyorum. Allah devletimize zeval vermesin.” şeklinde konuştu.

Aileye Sahip Çıktı

Öte yandan Aydın’ın Karpuzlu ilçesi Kaymakamı hemşehrimiz Semanur Kalkan, gazetemize yaptığı açıklamada, biri engelli iki kardeş ve 90 yaşlarında annenin yaşadığı evin yangında tamamen kullanılamaz hale geldiğini söyledi. Ailenin geçim kaynağının tarım ve hayvancılık ve büyük oranda zeytincilik olduğunu söyleyen kaymakam Kalkan, Kaymakamlık ve belediye tarafından aileye yeni bir ev yapıldığını, AFAD’ın da aileye kullanmak üzere ev eşyası temin ettiği ve aileye büyük miktarda maddi yardım geldiğini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhaneli, Kaymakam, Evleri, Yanan, Aileyi, Mağdur, Etmedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı