Haber Detayı
21 Mayıs 2021 - Cuma 08:48 Bu haber 2188 kez okundu
 
Gümüşhanespor Üzerine Mini Bir Değerlendirme.
NABIZ Haberi
Gümüşhanespor Üzerine Mini Bir Değerlendirme.

Bu sezon sahipsizliğinin kurbanı olan Gümüşhanespor bilindiği üzere son maçta Kocaeli’ye yenilmesi nedeniyle küme düşmüştü. Gümüşhanesporun kümeye son maçtaki Kocaeli maçıyla düşmesi çoğu insanı 9 yıl öncesi ne götürdü. Gümüşhanesporu son maçta Gümüşhane’de 2-0 yenen Kocaeli o sezon ligde kalmıştı. Ancak Kocaeli 9 yıl öncesini çok erken unuttu. Buda bir gün her şeyin hesabı mutlaka sorulur cümlesini akla getirdi.

Şimdi ise Gümüşhanespor’u gelecek sezon neler bekliyor merak konusu. Bilindiği gibi sezon başı geçmiş dönem GÜDEF Başkanı Vahit Olgun’un kulüp başkanlığı ve yaşadığı malum saldırı sonucu görevi bırakmıştı. Büyük bir sorumluluk alan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen kulübü ortada bırakmayarak sahip çıktı. Maddi ve manevi destekleriyle takımı ligin ikinci devresine girmesini sağladı. Ancak Başkan Çimen’e gerekli destek gelmedi ve takımda sahipsiz bırakılınca küme düşmek kaçınılmaz oldu.  Hüzünlü bir sezonu geride bırakan temsilcimiz için gelecek sezon neler yapılacak, planlanacak merak edilirken, kulüpte ki derin sessizlik taraftarları endişelendiriyor.  Gelecek sezonla ilgili kongre tarihi, yönetim, teknik ekip, oyuncu ödemleri ve transfer yasağı gibi konularla ilgili bir açıklama yapılmadı.  Bu sessizlik gelecek adına endişe veriyor.

Başkan Çimen olmazsa kulüp ortada kalacak. Biz bundan sonra ki dönemde de başkan Çimen’in kulübe sahip çıkacağını düşünenlerdeniz. Başkan Çimen kulübe desteğine devam edecektir, ancak gelecek sezonla ilgili somut adımlar atılmalıdır. Gelecek sezonun planlaması yapılmalıdır. Son 3-4 sezondur takımımız kamp yapmadan, güçlü bir hazırlık süreci geçirmeden lige girdi. Bu durumda ağır mağlubiyet ve son olarak ise küme düşmeyle sonuçlandı. Gümüşhanespor 3.lige güçlü bir hazırlık dönemi geçirerek girmeli ve gelecek sezonun planlanması ivedilikle yapılmalıdır.

Gelecek sezonun planlaması yapılırken kesinlikle hatalardan ders çıkarılmalıdır ki takımımız yine bir hüsranla karşı karşıya kalmasın. Bizden söylemesi…

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşhanespor, Üzerine, Mini, Bir, Değerlendirme.,
Yorumlar
Haber Yazılımı